Frana Lokas-Mudrovčić, Joso Brajković, Irena Banić, Mladenka Orešković i Marinko Krmec
Izvor: PrilikaLike

Najavljen program manifestacije Advent u Otočcu

Objavljeno: 27. 11. 2018. , Ažurirano: 30. 11. 2018.

U Turističkoj zajednici Grada Otočca 26. studenog je održana konferencija za medije kojom je najavljen ovogodišnji Advent u Otočcu – najveći i najspektakularniji do sad!

Dvanaesti Advent u Otočcu počinje 6. prosinca na Dan svetog Nikole, kada će biti održana moderna predstava Online sveti Nikola uz prigodnu dodjelu darova najmlađima.

Isti dan rezerviran je za veliku međunarodnu konferenciju Žene i točka koja se u Otočcu održava treći put ove godine u organizaciji Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Otočac. Vrsne poduzetnice iz Hrvatske, Slovenije, BiH, Srbije te brojne poduzetnice s ličkog područja na jednom će mjestu udružiti svoja znanja i vještine radi unaprjeđenja ženskog poslovanja i poticanja žena na ulazak u poduzetništvo. Fokus triju blokova konferencije bit će na predstavljanju inspirativnih ženskih priča i projekata, zdravlju kao ključu uspješnosti poduzetnica te važnosti financiranja, edukacije i umrežavanja na putu do uspjeha. Kruna cjelodnevne manifestacije bit će networking evening uz predstavljanje knjige Od zaposlenice do poduzetnice, a sva su događanja besplatna i otvorena za javnost.

U četvrtak, 13. prosinca održat će se dječja radionica Adventske ručice kao uvod u veliki vikendski adventski sajam Božićna čarolija u Gackoj, pod pokroviteljstvom Hrvatske gospodarske komore. Sajam se održava 15. i 16. prosinca u velikom šatoru na glavnom gradskom trgu koji će ove godine svim posjetiteljima dočarati pravu božićnu atmosferu. Sajam se službeno otvara u subotu, 15. prosinca, u 11 sati uz nastup Klape Senjkinje, a sva izlagačka mjesta već su odavno popunjena. Pečeni kesteni, kuhano vino i božićni ugođaj, koji bi ove godine mogao upotpuniti i najavljeni snijeg, najbolja su pozivnica za dolazak na Advent u srcu Like.

U subotu nas očekuje bogata sajamska ponuda tradicionalnih proizvoda i rukotvorina uz cjelodnevnu glazbenu pratnju tamburaškog sastava Patrioti. Nastupit će i KUD Lipa Sinac te mješovita pjevačka skupina FD Otočac s adventskim pjesmama. Događanje se nastavlja u nedjelju uz nastup KUD-a Dangubice Kuterevo u 12 sati te popodnevni nastup Dječjeg vrtića Ciciban i doček Djeda Božićnjaka i njegovih vilenjaka koji djeci donose slatke poklone. Bit će to pravi užitak za najmlađe i odrasle koji će se s veselim Djedom moći i fotografirati za uspomenu.

Zatvaranje sajma obilježit će veliki nastup mlade glazbene zvijezde Mije Dimšić, prigodno nazvan Život nije siv, koji počinje u 17 sati i besplatan je za sve posjetitelje.

Od 14. do 29. prosinca traje Malonogometni turnir Mario Cvitković Maka, dok će se 20. prosinca održati Božićni turnir u haklu. U subotu 21. prosinca održat će se Božićni koncert Puhačkog orkestra DVD-a Otočac, a 29. prosinca Božićni turnir u kuglanju

Sve završava posljednjim danom u godini kada će se u Otočcu organizirati dječji doček Nove godine u 12 sati te veliki večernji doček.

Sva su događanja ovogodišnjeg Adventa u Otočcu besplatna i otvorena za javnost, a sve informacije i novosti dnevno se objavljuju na službenoj Facebook stranici i Facebook eventu: