Velike zlatne medalje za kvalitetu proizvoda
Izvor: HGK

Ličko-senjski proizvođači uspješni na ocjenjivanju kvalitete na Novosadskom sajmu

Objavljeno: 06. 07. 2021. , Ažurirano: 08. 07. 2021.

Jedna od tradicija Novosadskog sajma – ocjenjivanje kvalitete proizvoda u sklopu Međunarodnog poljoprivrednog sajma, uspješno se održava usprkos pandemiji. Vrednovanje kvalitete proizvoda i usluga po robnim grupama bit će završeno u prvim danima najveće poljoprivredne priredbe u regiji.

Komisije koje čine znanstveni i stručni radnici s fakulteta i instituta u Srbiji i regiji, do kraja lipnja su vrednovale proizvode u kategorijama u kojima su proizvođači iz Ličko-senjske županije kandidirali svoje proizvode te su im proteklih dana, na svečanostima u Kongresnom centru "Master", uručena vrhunska priznanja i medalje kao nagrada za uloženi trud i poticaj za dane koji dolaze. Posebna čast najboljima će biti ukazana na Večeri šampiona, koju će Novosadski sajam prirediti u vrijeme 88. međunarodnog poljoprivrednog sajma.

Učesnicima iz Ličko-senjske županije, koji su i ove godine organizirano sudjelovali na ocjenjivanju kvalitete uz potporu Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Otočac, a uzorke su prijavljivali u robnim grupama sjemenski materijal biljne proizvodnje, proizvodi od voća i povrća, pčelinji proizvodi i oprema za pčelarstvo te jaka alkoholna pića, likeri i voćna vina, dodijeljena su slijedeća vrhunska priznanja: velike zlatne medalje tvrtki Agrovelebit d.o.o. iz Lovinca za sjemenski krumpir "Desiree", OPG-u Helene Bogdanić iz Otočca za Raw Bar – šljiva i lješnjak, tvrtki Tušak d.o.o. iz Gospića za Smokva fill, tvrtki Miralis d.o.o. iz Gospića za Jagoda fill, OPG-u Bronzi Bee iz Otočca za med livada iz doline Gacke te srebrna medalja OPG-u Ivan Vlainić iz Prvan Sela, Perušić, za liker od malina iz 2020. godine.

srebrna medalja.jpg
OPG Ivan Vlainić dobitnik je srebrne medalje za kvalitetu likera od maline; Izvor: HGK.

Slijedom dugogodišnje suradnje s Novosadskim sajmom, HGK Županijska komora Otočac je prepoznata kao organizacija koja podupire svoje članice u njihovom poslovanju i želji za unaprijeđenjem poslovanja te je HGK  Županijskoj komori Otočac dodijeljena plaketa Novosadskog sajma za doprinos razvoju poljoprivrede u regiji i diploma za vrhunsku kvalitetu ocijenjenih proizvoda u kategoriji proizvoda od voća i povrća, a diploma s posebnim priznanjem za doprinos razvoju poljoprivrede u regiji Ireni Banić, višoj stručnoj suradnici u HGK ŽK Otočac.

plaketa.jpg
HGK – ŽK Otočac dobitnik plakete za doprinos razvoju poljoprivrede u regiji; Izvor: HGK.

Uz čestitke, zahvaljujemo našim proizvođačima zato što ustrajno grade kvalitetu svojih proizvoda i zato što na ovakvim ocjenjivanjima uspješno promoviraju Ličko-senjsku županiju kao destinaciju kvalitetne hrane i bogate gastroponude.