Uvođenje eura kao službene valute u RH

Objavljeno: 23. 10. 2019. , Ažurirano: 23. 10. 2019.

U srpnju 2019. ministar financija i guverner Hrvatske narodne banke uputili su nadležnim tijelima Europske unije pismo namjere za ulazak u tečajni mehanizam ERM II, čime je napravljen važan korak u smjeru uvođenja eura kao službene valute u Republici Hrvatskoj.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s HNB-om organizira predavanja vođenje eura kao službene valute u RH u županijskim komorama, radi boljeg informiranja članova poslovne zajednice o koracima koji su pred nama.

Izlaganje u Županijskoj komori Osijek održat će se u utorak, 5. studenoga, u 12 sati.

U izlaganju će se dati sažeti pregled očekivanih prednosti i nedostataka uvođenja eura, opisat će se mjere koje Vlada i HNB poduzimaju s ciljem ulaska u tečajni mehanizam, odnosno uvođenja eura, te će se objasniti kakvu će ulogu HNB imati nakon što Hrvatska uvede euro. Predavanje će održati Vedran Šošić, glavni ekonomist.

Za sudjelovanje na predavanju potrebno je prijaviti se online prijavnicom u nastavku ovog teksta.