Izvor: HGK - ŽK Osijek

U ŽK Osijek će se održati 16. edukacijsko ocjenjivanje kvalitete voćnih rakija i likera

Objavljeno: 19. 10. 2020. , Ažurirano: 19. 10. 2020.

HGK – Županijska komora Osijek u suradnji s Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Osijek i Općinom Semeljci organizira u studenome 16. Edukacijsko natjecanje u kvaliteti prirodnih voćnih rakija i likera.

Edukacijsko natjecanje u kvaliteti prirodnih voćnih rakija i voćnih likera projekt je promocije autohtonih proizvoda koji ŽK Osijek organizira svake godine, počevši od 2005.

Proizvođači prirodne domaće rakije i likera zainteresirani za sudjelovanje na ocjenjivanju kvalitete trebaju dostaviti uzorak najkasnije do utorka, 27. listopada, u HGK – Županijsku komoru Osijek, Europske avenije 13, 31000 Osijek.

Svaki uzorak bit će ispitan fizikalno-kemijskim metodama (NN 138/2005; NN 73/2007 i NN 172/2004) i senzorskom DLG metodom od strane stručnog ocjenjivačkog suda.

Javni poziv za sudjelovanje u natjecanju se nalazi u pratećim dokumentima.

Proglašenje pobjednika održat će se krajem studenoga u Semeljcima.