Seminar o sniženoj stopi carine, dokazu o podrijetlu i nadogradnji sustava carinskih odluka

Objavljeno: 27. 11. 2018. , Ažurirano: 28. 11. 2018.

HGK i CroatiaPRO Odbor u suradnji s Carinskom upravom RH organiziraju drugi seminar Carinski zakonik Unije koji će se održati u petak, 7. prosinca, u 12 sati u Velikoj dvorani Županijske komore Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Seminar je namijenjen izvoznicima, uvoznicima, bankarima, međunarodnim otpremnicima, carinskim zastupnicima i ostalim tvrtkama koje sudjeluju u carinskom poslovanju.

Teme seminara bit će:

• Novosti iz dijela primjene snižene stope carine
  • Izdavanje dokaza o podrijetlu u trgovini sa zemljama s kojima EU ima sklopljene ugovore
  • Nadogradnja sustava carinskih odluka.

Predavanje će održati Branka Tuđen i Sandra Pisačić Krističević iz Carinske uprave.

Sudjelovanje na radionici je besplatno, a predviđeno vrijeme trajanja seminara jest četiri školska sata.

Zainteresirani za sudjelovanje na seminaru mogu se prijaviti online prijavnicom u nastavku ovog teksta, a rok za prijavu je 6. prosinca.