Snježana Babić, voditeljica projektnog tima ŽK Osijek

Održana početna konferencija projekta RCK ELPROS

Objavljeno: 15. 10. 2021. , Ažurirano: 19. 10. 2021.

U petak, 15. listopada, u SportHouse Osijek, održana je početna konferencija projekta RCK ELPROS, financiranog iz Europskog socijalnog fonda kroz Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020., iz poziva UP 03.3.1.04, Uspostava regionalnih centara kompetentnosti (RCK) u strukovnom obrazovanju.

Nositelj projekta je Elektrotehnička i prometna škola Osijek, a Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Osijek je jedan od partnera u projektu.

U uvodnom dijelu skupu su se obratili Dragan Vulin, zamjenik gradonačelnika Osijeka, i Miranda Glavaš-Kul, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i mlade OBŽ-a.

O ciljevima projekta govorio je Antun Kovačić, ravnatelj Elektrotehničke i prometne škole Osijek. "U sklopu projekta nastojat ćemo osnaživati kompetencije naših učenika i osoblja te se snažnije povezivati s poduzetnicima i tvrtkama u okruženju. Na taj način stvorit ćemo jezgru obrazovanja radne snage u području elektrotehnike i računarstva", istaknuo je.

O razlozima uključenja u projekt govorili su predstavnici tvrtki Mono Software i ATO inženjering, koji su partneri u projektu, te predstavnici tvrtki Orqa i Base 58. Oni su predstavili djelatnosti tvrtke i očekivanja koja imaju od RCK.

O aktivnostima Županijske komore Osijek u projektu govorila je Snježana Babić, voditeljica projektnog tima ŽK Osijek. Predstavila je aktivnosti koje su usmjerene prema budućem RCK, ali i poduzetnicima i učenicima osnovnih i srednjih strukovnih škola iz područja elektrotehnike i računalstva. "Posebno je značajna suradnja s poduzetnicima, kako tijekom trajanja projekta, tako i nakon uspostave i početka rada RCK. Upravo oni trebaju biti pokretač razvoja i kontinuirane transformacije RCK kako bi centar mogao ostvariti svoju svrhu – obrazovanje kvalitetnih i konkurentnih kadrova za tržište rada, pa ih s ovog mjesta pozivamo da se što aktivnije uključe u projekt", istaknula je na kraju.

O potrebi kontinuiranih promjena programa obrazovanja na svih razinama, usklađivanja istih s novim tehnologima i potrebama privatnog sektora govorili su predstavnici partnera u projektu – Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Srednje škole Isidora Kršnjavoga iz Našica i Tehničke škole Ruđera Boškovića iz Vinkovaca.