Vrijeme održavanja: 29.06.2016.

Ocjenjivanje kulena

Ciljevi projekta:
- Promocija tradicionalne autohtone proizvodnje
- Profiliranje proizvođača autohtonih proizvoda vrhunske kvalitete
- Oznaka izvornosti za slavonski kulen

Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Osijek u suradnji s Prehrambeno – tehnološkim fakultetom iz Osijeka tradicionalno već niz godina organiziraju ocjenjivanje kakvoće kulena u Osijeku. Medijski pokrovitelj ovog događanja je časopis AGROGLAS - dvotjednik za poljoprivredu, proizvodnju hrane, selo i ljubitelje životinja.

19. ocjenjivanja kakvoće kulena održano je 17. lipnja 2019. godine u ŽK Osijek, a ocijenjeno je 47 kulena, koliko ih je pristiglo na ocjenjivanje.

Proglašenje rezultata i dodjela priznanja proizvođačima kulena za rezultate postignute na 19. ocjenjivanju održano je 27. lipnja u Đakovu prigodom 53. Đakovačkih vezova. Šampion 19. ocjenjivanja kulena je Dušan Jurić iz Petrove Slatine. Sa zlatnom medaljom ocijenjeno je pet kulenova. Srebrnih medalja ove godine je bilo dvadest i tri, četrnaest kulenara je osvojio brončanu medalju, a pet je dobilo diplomu.

Ovdje možete naći Katalog 19. ocjenjivanja kakvoće kulena/kulina.