Izvor: HGK - ŽK Osijek

Mobilni tim ŽK Osijek posjetio Promo eko d.o.o.

Objavljeno: 09. 12. 2019. , Ažurirano: 11. 12. 2019.

Mobilni tim ŽK Osijek, Josipa Weber Tojagić i Igor Mikulić, viši stručni suradnici, posjetili su 9. prosinca osječku tvrtku Promo eko d.o.o., koja se bavi poslovima povezanima sa zaštitom okoliša i civilnom zaštitom.

Iako je relativno nova tvrtka, osnovana 2011. godine, iza njezinih djelatnika i stručnih suradnika više je od deset godina iskustva na navedenim stručnim poslovima. Tvrtka izrađuje elaborate zaštite okoliša, gospodarenja otpadom, studije o utjecaju zahvata na okoliš, planove zaštite i spašavanja, procjene ugroženosti stanovništva od katastrofa i nesreća i niz drugih stručnih radova u području zaštite okoliša i civilne zaštite. Dosadašnjim je poslovanjem svojim uslugama uspješno riješila probleme brojnih klijenata.

Direktorica tvrtke Nataša Uranjek objašnjava kako na temelju odgovornog poslovanja pružaju kvalitetnu uslugu u području zaštite okoliša i civilne zaštite, koja njihovim poslovnim partnerima, odnosno klijentima omogućuje ostvarivanje poslovnih planova i ciljeva. Istovremeno tvrtke-klijenti svojim zaposlenicima pružaju pozitivnu radnu okolinu i priliku za osobni i poslovni razvoj te zajednici u kojoj posluje omogućuje kvalitetan život na temeljima održivog razvoja.

Tvrtka je nedavno izabrana za člana Gospodarskog vijeća ŽK Osijek, a Nataša Uranjek je predsjednica nedavno osnovane sekcije Zajednica za zaštitu okoliša u gospodarstvu u ŽK Osijek.

Na sastanku su Uranjek i Weber Tojagić razgovarale o Nacrtu prijedloga pravilnika o gospodarenju otpadom te o prijedlozima izmjena i dopuna Nacrta, koji se nalaze na e-savjetovanju. O tim su prijedlozima članice sekcije na sjednici održanoj 4. prosinca u ŽK Osijek izrazile primjedbe i prijedloge koji će biti upućeni nadležnim institucijama, odnosno na e-savjetovanje. Idući će se radni sastanak sekcije Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu održati 19. prosinca s temom Nacrta prijedloga Pravilnika o posebnim uvjetima za obavljanje djelatnosti u domeni voda.

Mikulić je s Natašom Uranjek razgovarao o zanimanju djelatnika tvrtke Promo eko da sudjeluju u drugim aktivnostima koje Komora omogućuje članicama, poput odlaska na sajmove u inozemstvu i sudjelovanja na poslovnim susretima i razgovorima.

Kako je tvrtka Promo eko već registrirani član Digitalne komore, njezini djelatnici informirani su i o novim uslugama koje će se uskoro aktivirati, poput Burze otpada. Tvrtka je nedavno pokrenula i postupak za dodjelu prava uporabe znaka Hrvatska kvaliteta.