Druga radionica projekta Shareplace o razvoju inovativnog pristupa sustavu mobilnosti

Objavljeno: 03. 05. 2018. , Ažurirano: 07. 05. 2018.

U Županijskoj komori Osijek će se u ponedjeljak, 21. svibnja, u 10 sati održati druga radionica projekta Shareplace, namijenjena ključnim sudionicima u sustavu mobilnosti putnika na području Urbane aglomeracije Osijek.

Projekt Shareplace financiran je sredstvima programa Interreg Central Europe, a ukupna mu je vrijednost 2,5 milijuna eura. Osnovni je cilj projekta razviti inovativan pristup planiranju i pružanju održivih usluga mobilnosti, ponajprije povezivanjem tradicionalnih prijevoznih usluga (temeljenih na voznom redu) s fleksibilnim uslugama mobilnosti.

Projekt se provodi u okviru međunarodnog partnerstva pet država članica Europske unije, a radionicu organiziraju nacionalni partneri, Grad Osijek i tvrtka Dyvolve d. o. o., u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom – Županijskom komorom Osijek.

Svrha je radionice kooperativni razvoj inovacija u sustavu lokalne i regionalne mobilnosti, a namijenjena je predstavnicima lokalne i regionalne samouprave, javnim i privatnim tvrtkama za prijevoz putnika koje djeluju na području aglomeracije, javnim pružateljima zdravstvenih i obrazovnih usluga, udrugama građana i sl.

Očekuje se kako će zajednički rad ključnih sudionika rezultirati unaprjeđenjem kvalitete usluga mobilnosti, boljom prilagodbom potrebama korisnika, ali i kvalitetnijom suradnjom prijevoznika i javnih tijela nadležnih za javni prijevoz putnika.

Na poveznici https://docs.google.com/forms/d/1Y61onKft5uytrirr-_R8JEM-nodnMmQ100WDcqWgg9o/edit je anketa s dvadesetak pitanja kojima je cilj utvrditi navike stanovništva Urbane aglomeracije Osijek pri lokalnim putovanjima, kao i njihovo zadovoljstvo postojećom infrastrukturom i uslugama.