Josip Grilec,Željko Kolar,Davor Pleško
Izvor: Zagorje International digitalne novine
Autor: J.Jazbec

Potpisan ugovor o sufinanciranju promocije gospodarstvenika Krapinsko-zagorske županije

Objavljeno: 21. 03. 2019. , Ažurirano: 21. 03. 2019.

U Krapinsko-zagorskoj županiji potpisan je 100 tisuća kuna vrijedan ugovor o sufinanciranju promocije gospodarstvenika s toga područja. Ugovore su potpisali krapinsko-zagorski župan Željko Kolar i predsjednik Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Krapina Josip Grilec. Sredstva su osigurana u proračunu Krapinsko-zagorske županije, a bit će iskorištena za promociju i nastupe zagorskih poduzetnika na različitim događanjima u zemlji i inozemstvu.

Namjena tih sredstava jest da se članicama Komore omogući što kvalitetniji nastup na događanjima u zemlji i inozemstvu (sajmovi, manifestacije, gospodarske misije, poslovni susreti, studijski posjeti, konferencije, promidžba proizvoda i usluga i slična događanja) kako bi naše izvozno orijentirano gospodarstvo steklo nove partnere i još bolje plasiralo svoje proizvode na tržištu. Zagorski gospodarstvenici trećinu svojih proizvoda distribuiraju na inozemna tržišta i zahvaljujući podupiranju njihove promocije na tržištu prepoznata je kvaliteta njihovih proizvoda.

– Ova sredstva, koja smo od Županije dobili sedmu godinu zaredom, ponovno će nam omogućiti da svojim poduzetnicima osiguramo nastup na međunarodnim sajmovima. No, poduzetništvo je taj novac već vratilo, a od 2013. godine smo povećali ukupni prihod za 30 posto, pa smo tako od devet došli na, vjerujem, prošle godine 12 milijardi kuna. Smatram da su neki upravo zahvaljujući ovim sredstvima uspjeli proširiti svoje poslovanje i samim time pridonijeti boljitku naše županije. Siguran sam da ćemo i ove godine ta sredstva iskoristiti za dobrobit svih onih koji imaju što pokazati na inozemnom tržištu – istaknuo je predsjednik ŽK Krapina Josip Grilec uz zahvalu Županiji.

Sufinanciranje promocije gospodarstvenika i obrtnika pridonijelo je tome da će Krapinsko-zagorska županija dobiti nagradu i priznanje za doprinos razvoju poduzetništva u srednjoj i jugoistočnoj Europi “Stvaratelji za stoljeća”. Riječ je o nagradi za doprinos razvoju poduzetništva u financijskom smislu, subvencioniranjem kamata, promocijom gospodarstva financiranjem promotivnih aktivnosti HGK – Županijske komore Krapina i Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije te razne aktivnosti na privlačenju novih investicija i razvoj novih tehnologija, poput izgradnje Poslovno-tehnološkog inkubatora i otvaranja Ureda Svjetskog investicijskog foruma poslovnih anđela. Nagrade dodjeljuje Međunarodni poslovni forum “Perspektive”, u sedam kategorija, a ove je godine 97 predlagača predložilo ukupno 270 kandidata iz sedam zemalja – Austrije, Crne Gore, Hrvatske, Italije, Norveške, Slovenije i Srbije. Međunarodni poslovni forum “Perspektive” osnovan je 1997. godine u Tuzli od strane grupe istaknutih ekonomskih stručnjaka, poduzetnika, menadžera i političara. Danas ima 1178 članova u devet zemalja jugoistočne i zapadne Europe.