ŽK Koprivnica sudjelovala na hrvatsko-mađarskoj konferenciji u Nagykanizsi

Objavljeno: 25. 11. 2019. , Ažurirano: 25. 11. 2019.

U organizaciji Gospodarske i trgovačke komore Nagykanizse u kojoj sudjeluje i Konzulat RH u Mađarskoj, uz potporu ŽK Koprivnica, u petak 22. studenoga u Nagykanizsi je održana Hrvatsko-mađarska gospodarska konferencija.  Ispred Koprivničko-križevačke županije sudjelovali zamjenik župana Darko Sobota, pročelnik Upravnog odjela za financije, proračun i javnu nabavu Darko Masnec i ispred ŽK Koprivnica direktor Krunoslav Vitelj i Suzana Vlahinja.

Konferencija je održana pod nazivom Novi polet hrvatsko-mađarskim gospodarskim vezama i  stvaranje povoljnih uvjeta malim i srednjim poduzetnicima s jedne i druge strane granice, a sudjelovali su predstavnici Ministarstva gospodarstva RH, Ministarstva vanjskih poslova RH, predstavnici komora Virovitice, Varaždina, Čakovca, Bjelovara te poduzetnici koji su posebno zainteresirani u bilateralnim odnosima.

Sudionici su raspravljali o zamislima vlada u pogledu gospodarskog napretka dviju država te kako unaprijediti pograničnu suradnju, dok je pročelnik Masnec o rezultatima i uspjesima zajedničkih EU projekata. Predsjednik Gospodarske i trgovačke komore Nagykanizse Polay József je govorio o moguċnostima suradnje  te stimulaciji suradnje malih i srednjih poduzetnika, a Martin Dale o odnosu multinacionalnog poduzeća prema industrijskoj revoluciji i digitalizaciji.

Konferencija je poduzetnicima ponudila mogućnost i smjernice za daljnji razvoj te ih potaknula na prijelaz na digitalizaciju i unaprjeđenje poslovanja.