Poduzetnici iz Koprivničko-križevačke županije predstavljaju se na sajmu u Mostaru

Objavljeno: 10. 04. 2019. , Ažurirano: 10. 04. 2019.

Poduzetnici iz  Koprivničko-križevačke županije ovoga se tjedna predstavljaju na 22. Međunarodnom sajmu gospodarstva Mostar 2019. u organizaciji HGK – Županijske komore Koprivnica.

Organiziranje je zajedničkog nastupa na mostarskom sajmu nastojanje HGK – Županijske komore Koprivnica da svojim članicama omogući predstavljanje proizvoda i usluga na ovom, za naše gospodarstvo značajnom tržištu te produbi gospodarske veze u skladu sa svojom misijom promotora gospodarstva Koprivničko-križevačke županije. Uz Njemačku i Italiju, tržište Bosne i Hercegovine  najvažnije je izvozno tržište za poduzetnike iz Koprivničko-križevačke županije.

Na zajedničkom izložbenom prostoru predstavljaju se Podravka, Radnik, Lasselsberger-knauf, Hangar18, Vemo trade, tridesetak izlagača poduzetnika i obrtnika iz Koprivničko-križevačke županije koji su prisutni ili žele plasirati svoje proizvode i usluge na tržište BiH.

Međunarodni sajam gospodarstva Mostar 2019. najveća je i najznačajnija sajamska manifestacija u BiH, a održava se od 9. do 13. travnja u Slobodnoj zoni „Hercegovina“. Ovogodišnji zemlja partner mostarskog sajma jest NR Kina. Na sajmu se predstavlja više od 800 izlagača iz dvadesetak zemalja, a u njegovu sklopu održat će se i dvije podsajamske manifestacije – Sajam turizma i Sajam knjige i grafičke industrije, a i brojne tematske konferencije, forumi, stručni skupovi i B2B razgovori.

Na svečanosti otvaranja okupljenima su se obratili direktorica Mostarskog sajma Dalfina Bošnjak, gradonačelnik Mostara Ljubo Bešlić, predstavnik NR Kine Zhang Shenfeng, dopredsjednik Kineskog vijeća za promociju međunarodne trgovine te predsjedatelj Predsjedništva BiH Milorad Dodik, koji je sajam proglasio otvorenim.

Zajedničko predstavljanje gospodarstva Koprivničko-križevačke županije poduprli su Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije, Koprivničko-križevačka županija i PORA – Regionalna razvojna agencija Koprivničko-križevačke županije.