Zaklada HGK – ŽK Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata
Izvor: Pixabay

Održana 40. sjednica Zaklade ŽK Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata

Objavljeno: 29. 09. 2020. , Ažurirano: 29. 09. 2020.

U ŽK Koprivnica je u ponedjeljak, 28. rujna, održana 40. sjednica Upravnog odbora Zaklade  HGK – Županijske komore Koprivnica za stipendiranje učenika i studenata.

Na sjednici je prezentirano Izvješće o radu Zaklade u 2019. godini, aktivnosti koje su u okviru djelatnosti Zaklade realizirane u proteklom razdoblju i financijsko stanje kao i Izvještaj o prihodima i rashodima i bilanca za razdoblje 1.1.2019. do 31.12.2019. godine. Upravni odbor Zaklade donio je odluku o raspisivanju  natječaja za dodjelu stipendija i odluka o deficitarnim zanimanjima od značaja za gospodarstvo Koprivničko-križevačke županije te je odlučeno da će se krajem listopada raspisati  14. natječaj za dodjelu stipendija Zaklade. Dodijelit će se 5 stipendija u iznosu od 1.500,00 kn mjesečno tijekom 12 mjeseci godišnje do završetka školovanja, a u skladu s ugovorom koji će stipendist sklopiti sa Zakladom.

Osnovni kriterij za dodjelu stipendija bit će uspjeh kandidata u školovanju i studiju, upisana godina studija, socijalno imovinski status i deficitarnost zanimanja od  značaja za gospodarstvo Koprivničko-križevačke županije.

Upravni odbor Zaklade utvrdio je listu studija na kojima se obrazuju deficitarna zanimanja. To su:  sveučilišni studij - Strojarstvo, Elektrotehnika, Građevinarstvo, Medicina, Farmacija, Logopedija, Rehabilitacija, Matematika i Fizika te stručni studij – Strojarstvo, Elektrotehnika i Građevinarstvo.