Jedinstveni uvjeti ulaganja u poduzetničkoj zoni "A-sjever" u Đurđevcu

Objavljeno: 06. 04. 2021. , Ažurirano: 07. 04. 2021.

Grad Đurđevac u suradnji s HGK – Županijskom komorom Koprivnica poziva poduzetnike da iskoriste jedinstvene uvjete za ulaganje i pokretanje poduzetničke aktivnosti u poduzetničkoj zoni "A-sjever" u Đurđevcu.

Odlična prometna povezanost poduzetničke zone „A-sjever“

Poduzetnička zona „A-sjever“ jedna je od tri poduzetničke zone u Đurđevcu, a obuhvaća površinu od 230.000 m2. Strateški pozicionirana, nalazi se uz samu Podravsku magistralu u pravcu Virovitice i nudi odličnu prometnu povezanost s cijelom zemljom osobito što se tiče cestovnog i željezničkog transporta dok blizina Zagreba i Osijeka nudi mogućnost avionskog i brodskog prijevoza. Đurđevac je smješten nedaleko od mađarske granice što otvara mogućnosti lakšeg međunarodnog poslovanja i trgovine.

Kompletna komunalna infrastruktura u poduzetničkoj zoni „A-sjever“

Grad Đurđevac investirao je  u poduzetničku zonu „A-sjever“ te je sredstvima iz Europskog fonda za regionalni razvoj financirana izgradnja komunalne infrastrukture u poduzetničkoj zoni.  Izgrađena infrastruktura obuhvaća vodovodnu i plinsku mrežu, fekalnu i oborinsku odvodnju, javnu rasvjetu i DTK mrežu čime je poduzetnicima osigurana osnovna infrastruktura za početak ulaganja.

Povoljne cijene zemljišta s ishođenom građevinskom dokumentacijom

Osim osigurane infrastrukture, Grad Đurđevac primjenjuje i jedinstveni model poticanja ulaganja na području Republike Hrvatske kojim potencijalnim investitorima, osim zemljišta opremljenog infrastrukturom,  osigurava i glavne projekte za izgradnju poduzetničkih hala na temelju kojih su ishođene građevinske dozvole. Hale su površine od 360 m² do 1.680 m². Ishođene građevinske dozvole su za etažnu gradnju i pogodne za sve djelatnosti s posebnim naglaskom na proizvodne. Za investitore su predviđene i dodatne pogodnosti u vidu olakšica i oslobođenja. Jedna od mjera za investitore u poduzetničkoj zoni „A-sjever“ jest povoljna kupoprodajna cijena zemljišta s građevinskom dozvolom za gradnju hale od 0,67 kn/m².

Oslobađanje od plaćanja komunalne naknade

Za sve koji su spremni svoje ulaganje usmjeriti na područje Grada Đurđevca, Gradsko vijeće Grada Đurđevca donijelo je Program olakšica i poticaja investitorima u poduzetničkim zonama u Gradu Đurđevcu. Temeljem navedenog Programa poduzetnicima je omogućeno  za novoizgrađene građevine namijenjene proizvodnim djelatnostima, kao i poduzetnicima koji djeluju na području Grada Đurđevca i okolnim naseljima, a svoje poslovanje odluče preseliti i razvijati u Poduzetničkoj zoni „A-sjever“, oslobođenje plaćanja komunalne naknade i doprinosa u iznosu od 100% za prvih pet godina te narednih pet sukladno postotku izgrađenosti građevinske parcele na području Zone. Za građevine namijenjene neproizvodnim djelatnostima, postotak oslobođenja plaćanja komunalne naknade iznosit će 50% za prvih pet godina i narednih pet s obzirom na postotak izgrađenosti, a komunalnog doprinosa 2% za svakog novozaposlenog s područja Grada Đurđevca i s 1% za svakog novozaposlenog radnika van područja Grada Đurđevca.

Prirodni i ljudski resursi

Uz navedene prednosti i mogućnosti koje pruža zona, ovo područje obiluje prirodnim bogatstvima poput nafte, plina, pijeska, vode. Radno sposobno i obrazovano stanovništvo čine još jedan važan potencijal područja i poduzetničke zone „A-sjever“. Poduzetništvo đurđevačke Podravine primarno je orijentirano u pravcu prehrambene, drvne i metalne industrije, no znatan udio imaju i građevinska te prerađivačka industrija. Otvaranjem novog Preddiplomskog studija računarstva i informatike te uz Centar kompetencija u sektoru elektrotehnike i računarstva, mladi, obrazovani ljudi obogatit će poslovanje svakoga tko se odluči na razvoj poslovanja u poduzetničkoj zoni „A-sjever“.

Uz maksimalnu potporu Grada Đurđevca i HGK - Županijske komore Koprivnica ostvarite puni potencijal vašeg poslovanja.