Simpozij Green Talks u ŽK Koprivnica

Objavljeno: 17. 10. 2019. , Ažurirano: 17. 10. 2019.

U organizaciji Regionalne energetske agencije Sjever, u sklopu Energetskog tjedna grada Koprivnice, održat će se simpozij Green Talks u četvrtak, 24. listopada, u ŽK Koprivnica od 10 do 14 sati.

Moći ćete saznati sljedeće:

1. Što je nZEB, kada počinje obveza primjene standarda nZEB (Zgrade gotovo nulte potrošnje energije), kako projektirati i izvoditi projekte nZEB
  2. Sve o energetskoj obnovi zgrada, financiranju i provedbi
  3. Koji su primjeri rješenja i tehnologija za primjenu u nZEB i energetskim  obnovama
  4. Kako do nZEB-a uz PPI (Pilot-projekt invecsticija)
  5. Socijalno stanovanje uz poveznicu na nZEB

Simpozij je besplatan za sve sudionike koji se prijave na stranici Hrvatskog saveza za zelenu gradnju.

Teme koje će biti obuhvaćene, osim objašnjenja pojma i kriterija nZEB-a, jesu: mogućnosti financiranja energetske obnove iz EU fondova, odrađeni i planirani projekti energetske obnove, mogućnosti poboljšanja i prepreke s kojima se susrećemo.

Dodatno, posebna pozornost biti će posvećena i predavanjima izvrsnih stručnjaka iz područja socijalnog stanovanja i zelene javne nabave.

Simpozij podupiru: Grad Koprivnica, Zavod za prostorno uređenje Koprivničko-križevačke županije, Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja RH, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost RH, Hrvatska udruga energetskih certifikatora, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Koprivnica, Udruženje arhitekata Međimurja, Društvo arhitekata Varaždin, Društvo građevinskih inženjera i tehničara te Hrvatska komora arhitekata.

Poduzeća koja sudjeluju na Green Talksu s edukativnim i promotivnim prezentacijama jesu: Fibran d.o.o., Gealan d.o.o. te Mapei Croatia d.o.o.o

Green Talks su najraširenija edukativna događanja Hrvatskog savjeta za zelenu gradnju s temom održive gradnje. To su besplatne edukacije namijenjene širokoj stručnoj javnosti: inženjerima građevine, geodezije, strojarstva, elektrotehnike, arhitekture, krajobrazne arhitekture, ekonomistima, predstavnicima javnog sektora, kao i svima zainteresiranim dionicima koji u svom poslovanju trebaju koristiti adekvatna znanja o zelenoj gradnji.