Županijska komora Karlovac organizirala prvo usavršavanje za mentore u tvrtkama

Objavljeno: 29. 04. 2021. , Ažurirano: 29. 04. 2021.

Županijska komora Karlovac organizirala je prvu edukacija za mentore u tvrtkama u sklopu partnerstva na projektima Regionalnog centra kompetentnosti Tehničke škole Karlovac. Edukacije je vodio dr. sc. Milan Gudelj, stručnjak na području metodike tehničkog obrazovanja s dugogodišnjim iskustvom s ciljem pružanja potrebnih znanja i alata mentorima u tvrtkama za bolju pripremu polaznika praktične nastave za tržište rada.

Na jednom mjestu, zbog epidemioloških mjera, u online obliku okupili su se mentori iz sektora elektrotehnike i računalstva i podsektora strojarstva kako bi usavršili svoje metode rada te obnovili znanja u pripremi učenika za rad u proizvodnim pogonima te što bolje brinuli o sigurnosti i uvjetima rada učenika.

Organizacija edukacije za mentore u tvrtkama sufinancirana je u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. iz Europskog socijalnog fonda te je stoga sudjelovanje za sve sudionike besplatno.

Cjelokupni program usavršavanja podijeljen je u četiri edukacije koje će se održati za vrijeme trajanja projekata "STRuKA i TI" UP.03.3.1.04.0008 i "KaRijERA i JA" UP.03.3.1.04.0007. Nositelj projekata je Tehnička škola Karlovac. Ukupan iznos projekta "STRuKA i TI" iznosi 27.623.493,09 kuna, ukupan iznos projekta "KaRijERA i JA" iznosi 31.792.709,24 kuna, a sve je to u potpunosti financirano iz Europskog socijalnog fonda.

Lenta i tekst.png