U Županijskoj komori Karlovac dvodnevna edukacija za pustolovni turizam

Objavljeno: 01. 06. 2021. , Ažurirano: 01. 06. 2021.

Uslijed povećanog interesa, u Županijskoj komori Karlovac se 1. i 2. lipnja ponovno održala dvodnevna edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi.

Edukacija je organizirana u suradnji s Hrvatskom gorskom službom spašavanja, s ciljem obuke polaznika o sigurnosno informativnom aspektu pustolovnog turizma kroz teme kao što su sigurno vođenje izletničkih grupa, meteorologija, orijentacija i kartografija, opasnosti u prirodi i upravljanje rizicima, organizacija akcije zbrinjavanja i spašavanja te pružanje prve pomoći u prirodi.

Uvjerenje koje će polaznici dobiti po završetku, nakon uspješnog prolaska pismene provjere znanja, jedno je od priznatih uvjerenja za obavljanje određenih aktivnosti koje se smatraju turističkim uslugama aktivnog i pustolovnog turizma.

Edukaciju su proveli predstavnici HGSS-a Mladen Mužinić, Dubravko Butala, Željko Bačurin i dr.Borislav Aleraj.