predsjednik Privredne komore USK Enes Ružnić, predsjednik Županijske komore Karlovac Zlatko Kuzman i viša stručna suradnica u Županijskoj komori Karlovac Valentina Sečen

Sastanak s predstavnicima Privredne komore Unsko sanskog kantona

Objavljeno: 31. 05. 2021. , Ažurirano: 01. 06. 2021.

U Županijskoj komori Karlovac održan je 31. svibnja sastanak s predstavnicima Privredne komore Unsko-sanskog kantona. Razgovaralo se o suradnji u proteklom razdoblju, stanju i trendovima u regionalnom gospodarstvu te o budućim aktivnostima.

"Teško je zamisliti da je od potpisivanja Sporazuma o suradnji između Županijske komore Karlovac i Privredne komore Unsko sanskog kantona prošlo već 23 godine, no kad pogledamo unatrag na provedene aktivnosti, njegovo potpisivanje je svakako imalo smisla. Karlovačka županija i Unsko sanski kanton susjedne su regije čije su gospodarske komore otvarale niz tema i inicirale suradnju dviju regija na gospodarskim, ekološkim, prometnim, infrastrukturnim i ostalim pitanjima i pri tom povezivale  gospodarske subjekte i različite institucije s obje strane granice", rekao je Zlatko Kuzman, predsjednik karlovačke komore.

Predsjednik bihaćke komore Enes Ružnić predstavio je ovogodišnji koncept Međunarodnog ekološkog sajma EKOBIS na kojem su karlovački poduzetnici prisutni gotovo svake godine. Zbog epidemiološke situacije sajam prošle godine nije održan, a ovogodišnje izdanje se planira od 9. do 12. rujna. S druge strane, partnerima iz bihaćke komore najavljena je organizacije iKA-e 14 – izložbe inovacija, koja se u Karlovcu planira tijekom rujna u suorganizaciji s Udrugom inovatora Karlovačke županije, na kojoj se i ove godine očekuje sudjelovanje poduzetnika i učenika iz Unsko-sanskog kantona.

Osim gospodarskih tema i utjecaja epidemije bolesti COVID-19 na regionalna gospodarstva, predsjednici su razmijenili i informacije o razvoju prometne infrastrukture u dvjema regijama, a sve u okviru razvoja tzv. treće razvojne osi, teme koju su pokrenuli zajedno s gospodarskom komorom iz Novog Mesta pred nekoliko godina. Tema je ponovno aktualna, s obzirom na najavljeno skoro pristupanje Republike Hrvatske Schengenskom prostoru kao i s obzirom na problematiku ograničenja kamionskog prometa za vozila nosivosti preko 7,5 tona na graničnom prijelazu Maljevac – Velika Kladuša.