U ŽK Karlovac predstavljanje Nacionalne kampanje Stop ozljedama na radu

Objavljeno: 23. 03. 2017. , Ažurirano: 31. 03. 2017.

Središnja javna ustanova za zaštitu na radu u Republici Hrvatskoj Zavod za unapređivanje zaštite na radu i Hrvatska gospodarska komora organiziraju predstavljanje Nacionalne kampanje Stop ozljedama na radu 2016. – 2018.  u Županijskoj komori Karlovac u srijedu, 29. ožujka, u 10 sati.

Uz smanjenje broja ozljeda na radu i dana bolovanja očekuje se da kampanja podigne svijest o značenju prevencije potencijalnih rizika na radu, pridonese očuvanju radne sposobnosti radnika, smanjenju broja odlazaka u prijevremene i invalidske mirovine, smanjenju gospodarskih gubitaka zbog ozljeda na radu, profesionalnih bolesti i bolesti u vezi s radom te osigura stimulativnu, sigurnu i zdravu radnu okolinu.

Bit će riječi i o pokazateljima stanja zaštite na radu na nacionalnoj i županijskoj razini. Zainteresirani se mogu prijaviti do 28. ožujka na e-adresu hgkka@hgk.hr.