Sajam poslova u Mostaru

Objavljeno: 13. 03. 2020. , Ažurirano: 13. 03. 2020.

U organizaciji Hrvatske gospodarske komore, Gospodarske komore Federacije Bosne i Hercegovine i Sveučilišta u Mostaru održan je poslovni susret poslodavaca iz Dubrovačko-neretvanske, Splitsko-dalmatinske i Šibensko-kninske županije i studenata mostarskog Sveučilišta.

HGK – Županijska komora Split inicirala je ovaj događaj drugu godinu zaredom radi aktivnijeg pristupa rješavanju problema nedostatka radne snage s kojim se suočava većina naših tvrtki, a posebno u sektorima turizma i trgovine.

"Cilj je sajma poslova povezati poslodavce koji se susreću s problemom nedostatka radne snage, ponajprije u sezoni, sa studentima koji imaju uvjete i želju za sezonski rad. Unatoč trenutno neizvjesnoj situaciji povezanoj s koronavirusom, sajam smo organizirali i ove godine s obzirom na pozitivna iskustva poslodavaca i važnost kvalitetne pripreme", rekao je predsjednik HGK – Županijske komore Split Joze Tomaš.