Izvor: Shutterstock

Radionica eGrađevinski dnevnik u Županijskoj komori Dubrovnik

Objavljeno: 24. 01. 2024. , Ažurirano: 30. 01. 2024.

HGK - Županijska komora Dubrovnik u suradnji s Ministarstvom prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine organizira radionicu „eGrađevinski dnevnik“, koja će se održati u četvrtak, 1. veljače, u 9 sati, u Županijskoj komori Dubrovnik (Pera Čingrije 6, Dubrovnik).

Usluga eGrađevinskog dnevnika obvezna je od 1. siječnja 2023., a njome je omogućeno digitalno praćenje cijelog procesa gradnje – od prijave početka građenja, pa sve do samog izdavanja uporabne dozvole.

Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine dalo je suglasnost Hrvatskoj gospodarskoj komori za izdavanje kartica (E-poslovna kartica) s potpisnim i identifikacijskim certifikatom za pristup eGrađevinskom dnevniku inženjerima i tehničarima u djelatnostima prostornog uređenja i gradnje koji su zaposlenici tvrtki članica Hrvatske gospodarske komore, a koji nisu članovi strukovnih komora i nemaju poslovnu vjerodajnicu izdanu od strukovnih komora.

Način funkcioniranja aplikacije eGrađevinski dnevnik predstavit će Gordana Špehar Hafizović, voditeljica službe u Upravi za razvoj informacijskih sustava i digitalizaciju Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine.

Predviđeno trajanje je 90 minuta. Ciljne skupine su inženjeri i tehničari u djelatnostima prostornog uređenja i gradnje.

KOTIZACIJA:

•     za subjekte koji plaćaju članarinu HGK kotizacija se ne naplaćuje, već se vrijednost kotizacije bilježi kao konzumirana usluga iz plaćene članarine u iznosu 100,00 € po sudioniku
  •     za tvrtke koje ne plaćaju članarinu HGK, obrte i druge nečlanice kotizacija je 100,00 € + PDV po polazniku
  •     za tvrtke koje su se prijavile za izdavanje E-poslovne kartice za pristup eGrađevinskom dnevniku kotizacija se ne naplaćuje.

Prijaviti se možete putem Digitalne komore: OVDJE

•      rok za prijavu sudionika i uplatu kotizacije: srijeda, 31. siječnja 2024.   Ukoliko niste registrirani na Digitalnu komoru, možete se registrirati ovdje. Upute za registraciju na Digitalnu komoru možete pronaći ovdje.

UVJETI OTKAZIVANJA:

Polaznicima koji plate kotizaciju, a neće moći sudjelovati, potpuni povrat kotizacije bit će moguć samo ako najave svoje otkazivanje na e-adresu mkoludrovic@hgk.hr najkasnije do 31. siječnja 2024. do 12 sati. Uplatom iznosa za sudjelovanja polaznici potvrđuju kako prihvaćaju ove uvjete otkazivanja.

Ukoliko članica/ subjekt nije obveznik plaćanja članarine Komore, a želi uzeti dobrovoljnu članarinu, svoj interes za plaćanje članarine može iskazati putem poveznice.