Posjet bjeloruske delegacije HGK – Županijskoj komori Rijeka

Objavljeno: 13. 12. 2019. , Ažurirano: 16. 12. 2019.

Delegacija Republike Bjelarus posjetit će Hrvatsku gospodarsku komoru – Županijsku komoru Rijeka u ponedjeljak, 16. prosinca, u 14:00 sati.

Delegaciju čine predstavnici Gospodarske i industrijske komore Bjelorusije – Komore Gomel, Regionalnog izvršnog odbora Gomela, Gomelskog državnog sveučilišta "Francisk Skorina", Regionalnog saveza potrošačkih društava te predstavnici gospodarstva – generalni direktor tvrtke OJSC Gomelstroymaterialy i generalni direktor OJSC Holding Managing company “Belkommunmash”.

Radi se o uzvratnom posjetu delegacije, nakon posjete hrvatske poslovne delegacije, koju je predvodila HGK – ŽK Rijeka u svibnju ove godine u Gomelu - Bjelorusiji, na Gomelskom ekonomskom forumu i obilježavanju 20. obljetnice izložbe Proljeće u Gomelu.

HGK – ŽK Rijeka te Gospodarska i industrijska komora Bjelorusije – Komora Gomel potpisale su Sporazum o suradnji 2015. godine kojim je ostvarena vrlo aktivna i učestala suradnja na razvoju međunarodnih gospodarskih odnosa.

Tijekom njihova boravka u Rijeci, 16. – 18. prosinca, bjeloruska delegacija koju predvodi Aleksei Smirnov, savjetnik, Veleposlanstva Republike Bjelarus u Republici Hrvatskoj i Marina Filonova, generalna direktorica Gospodarske i industrijske komore Bjelorusije – Komora Gomel, sudjelovat će, 17. prosinca, i na svečanoj dodjeli nagrada i posebnih priznanja Zlatna kuna.

Sastanak će započeti prijemom delegacije u maloj dvorani HGK – ŽK Rijeka, tijekom kojeg će se predstaviti i gospodarski potencijal Primorsko-goranske županije, a posebno ističemo da će se tijekom sastanaka potpisati i Sporazum o suradnji između Gomelskog državnog sveučilišta "Francisk Skorina" i Sveučilišta u Rijeci.