Izvor: Pixabay

Porezni seminar u Dubrovniku

Objavljeno: 19. 09. 2019. , Ažurirano: 19. 09. 2019.

Hrvatska gospodarska komora organizira seminar Aktualne izmjene poreznih propisa, pružanje prekograničnih usluga te podsjetnik na završni račun.

Seminar je besplatan za članice HGK i održat će se u petak, 27. rujna, od 9 do 13 sati u hotelu Adria, na adresi Radnička ulica 46, u Dubrovniku.

Predavač će biti ovlašteni porezni savjetnik doc. dr. sc. Ivan Čevizović.

Na seminaru će biti riječi o izmjenama u porezu na dohodak, tj. o neoporezivom iznosu za obrok radnika i o plaćanju troškova smještaja radnika te o novim iznosima dnevnica u tuzemstvu. Doktor Čevizović će govoriti i o najavama promjena poreznih propisa, ali i o dohotku iz inozemstva – kako se uračunava porez plaćen u inozemstvu te tko je obvezan prijaviti dohodak iz inozemstva. Bit će riječi i o obračunu PDV na prekogranične usluge, odnosno kada treba imati PDV ID i kada je fizička osoba/građanin dužna registrirati se za PDV. Završne nepomene seminara bit će o pripremama za izradu završnih izvještaja i porezne prijave za 2019. godinu.

Zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti online obrascem u nastavku najkasnije do srijede, 25. rujna, odnosno do ispunjenja kapaciteta dvorane.

Ako imate pitanja za predavača, molimo vas da ih navedete u online prijavi u nastavku, kako bi dobili što kvalitetnije odgovore.

Naknada za sudjelovanje za sve one koji nisu članice HGK iznosi 300 kuna.Prijavu smatramo konačnom po primitku potvrde o uplaćenoj naknadi na e-mail ncovic@hgk.hr .

Podaci za uplatu:

PLATITELJ: IME I PREZIME / OBRT / INSTITUCIJA / USTANOVA