Održane radionice o Malostonskoj kamenici

Objavljeno: 01. 07. 2021. , Ažurirano: 05. 07. 2021.

Radionice o Malostonskoj kamenici za ugostitelje i turističke djelatnike održane su 30. lipnja u hotelu Lero.

Prisutnim ugostiteljima i turističkim djelatnicima predstavljen je projekt "The Queen of Oysters"; njegove odrađene i buduće aktivnosti. Sudionicima su podijeljene brošure na engleskom jeziku kako bi im pomogle zainteresirati potencijalne potrošače za ovu iznimno vrijednu namirnicu. Također je bilo riječi i o očuvanju Malostonskog zaljeva te očuvanju održivog školjkarstva.

Cilj ovih radionica je bila razmjena iskustava i prikupljanje povratnih informacija, kako bi se ova vrijedna namirnica našla na što više lokalnih jelovnika te uvrstila u gastroprograme turističkih agencija. Time bi se postigao pravi multiplikativni efekt turizma.

Radionice su organizirali Udruga Stonski školjkari, HGK – Županijska komora Dubrovnik i Obrtnička komora Dubrovačko-neretvanske županije.

Popis certificiranih uzgajivača Malostonske kamenice koji imaju ZOI (zaštićenu oznaku izvornosti), koji su stekli certifikat u 2021. godini:

Antonio, obrt za uzgoj školjaka

Bebek, obrt za uzgoj školjaka

Dagnja, obrt za uzgoj školjaka i morski ribolov

Kamenica, obrt za morski ribolov

Krinjice, obrt za uzgoj školjaka

Marikultura Mario, obrt za uzgoj školjaka

Petar, ribarski obrt

Ponta Luke d.o.o.

Ribarstvo i maslinarstvo Božović

Školjkarstvo "Maškarić-Sige"

Školjkarstvo "Mušula"