Green Talks u Dubrovniku - Održiva gradnja, kulturna baština & nZEB

Objavljeno: 25. 03. 2019. , Ažurirano: 25. 03. 2019.

Hrvatski savjet za zelenu gradnju održava simpozij o zelenoj gradnji Green Talks - Održiva gradnja, kulturna baština & nZEB, u utorak, 9. travnja, u 11 sati u Dubrovniku, u Gradskoj vijećnici, na adresi Pred Dvorom 1.

Hrvatska gospodarska komora podupire provedbu ovog projekta čiji je fokus na održivom kombiniranju novogradnje, već postojeće kulturne baštine i pametnih energetskih rješenja.

Hrvatski savjet za zelenu gradnju u suradnji sa svojim članovima i partnerima već desetak godina promiče održivu gradnju u Hrvatskoj, a jedan dio te gradnje zakonski je reguliran putem nZEB – Zgrade gotovo nulte potrošnje energije. Predstavnici Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja te Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost održat će prezentacije i sudjelovati u raspravi na okruglom stolu.

Programi energetske obnove zgrada (komercijalnih, javnih te višestambenih) i obiteljskih kuća u posljednje tri godine nose više od 60 posto ukupno ostvarenih ušteda energije kojima Republika Hrvatska ostvaruje ciljeve energetske učinkovitosti za 2020. godinu.

Uz pojašnjenje pojma i kriterija nZEB-a, bit će obuhvaćene teme: mogućnosti financiranja energetske obnove iz EU fondova, odrađeni i planirani projekti energetske obnove, mogućnosti poboljšanja i prepreke s kojima se susrećemo. Posebna pozornost bit će posvećena dodatnoj temi  kulturne baštine – konačnoj funkciji i namjeni koju želimo dati povijesnoj zgradi.

Green Talks podržavaju: Grad Dubrovnik, Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja RH, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost RH, Hrvatska udruga energetskih certifikatora, Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Dubrovnik, Društvo arhitekata Dubrovnik, Društvo građevinskih inženjera Dubrovnik, Komora građevinskih inženjera, Komora elektroinženjera, Komora strojarskih inženjera, Hrvatska komora inženjera građevinarstva te Hrvatska komora arhitekata.

Green Talks je besplatan za sve sudionike uz ispunjenu online prijavu.

Dodatne informacije dostupne su u programu u pratećim dokumentima.