Dani otvorenih vrata peljeških podruma – 14. promocija vinarija

Objavljeno: 09. 12. 2019. , Ažurirano: 10. 12. 2019.

Ovogodišnji su Dani otvorenih vrata peljeških podruma višestruki rekorderi, po broju vinarija i po broju posjetitelja. Mnogobrojni ljubitelji dobre kapljice tako su mogli posjetiti 32 vinarije od Stona do Potomnja te uživati u vrhunskim i kvalitetnim pelješkim vinima.

Dani otvorenih vrata peljeških podruma četrnaesta je manifestacija kojom pelješki vinari žele promovirati i učvrstiti brand Plavac mali od kojeg nastaju poznata vina.
Prvog je dana manifestacije četrnaest mladih peljeških enologa ocjenjivalo mlada vina autohtonih sorti berbe 2019., dok je drugi dan bio namjenjen upoznavanju s vinskom ponudom Pelješca.

Manifestacija je službeno započela svečanim otvorenjem u 11 sati u stonskom Kaštiju, nakon čega su brojni posjetitelji iz svih krajeva Hrvatske i regije krenuli u tradicionalni obilazak peljeških vinarija.

Dane otvorenih vrata peljeških podruma organizira Udruga plavac mali – Pelješac, Pelješki vinski put, HGK – Županijska komora Dubrovnik, Obrtnička komora Dubrovačko-neretvanske županije uz suorganizaciju peljeških turističkih zajednica i općina te sponzorstvo Županije, Turističke zajednice Dubrovačko-neretvanske županije i peljeških vinara.