Održana edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi

Objavljeno: 16. 05. 2018. , Ažurirano: 17. 05. 2018.

U sklopu drugog Dubrovnik outdoor festivala koji se održava od 14. do 20. svibnja, u adrenalinskom parku Cadmos Village održana je dvodnevna edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi. Polaznici ove edukacije, koju su organizirale Hrvatska gorska služba spašavanja i Hrvatska gospodarska komora, upoznati su s opasnostima tijekom aktivnosti grupa ljudi u prirodi, s preventivnim postupanjem te s postupanjem u slučaju nezgoda i brojnim drugim praktičnim napomenama za vođenje grupa na otvorenom. Također, predstavljen im je rad Zajednice pustolovnog turizma koja djeluje u Hrvatskoj gospodarskoj komori.

Nakon edukacije, svih četrnaest polaznika zadovoljilo je uvjete provedene valorizacije te su postali certificirani vodiči za turističke sadržaje u prirodi.