Strukovna grupa cestovnog prometa Županijske komore Čakovec osnovana je 30. ožujka 2004. godine na temelju zaključka sastanka Vijeća Grupacije teretnog prometa Hrvatske gospodarske komore i iskazanog interesa tvrtki za udruživanjem radi ostvarivanja zajedničkih ciljeva.

Članice Strukovne grupe tvrtke su iz djelatnosti cestovnog prijevoza putnika i robe, sa sjedištem u Međimurskoj županiji.

Zadaci Strukovne grupe su upoznavanje članica sa zakonskim aktima i propisima s područja djelatnosti cestovnog prijevoza, davanje prijedloga i primjedbi na nacrte zakona i drugih propisa, suradnja s nadležnim tijelima te organizacija tematskih seminara, skupova i predavanja.

Vladimir Jurčec (Jurčec transporti d.o.o. Čehovec) izabran je za predsjednika Strukovne grupe 2010. godine, dok je funkciju predsjednika u razdoblju od 2004. do 2010. godine obavljao Mirko Maček (Trgošped d.o.o. Nedelišće).