Strukovna grupacija autoškola Županijske komore Čakovec osnovana je na inicijativu tvrtki, radi ostvarivanja zajedničkih ciljeva 2017. godine.

Svrha osnivanja Strukovne grupacije autoškola pri ŽK Čakovec jest okupljanje poslovnih subjekata koji se bave djelatnošću vozačkih škola radi lakšeg rješavanja problema u poslovanju, predlaganja mjera za njihovo otklanjanje, unapređenja poslovanja, promicanja zajedničkih interesa te mogućnost članica da na afirmativniji način, uz potporu Komore, istaknu, pregovaraju i riješe sve nedoumice u vezi s određenim zakonima i rješenjima te time olakšaju svoje poslovanje.

Za predsjednika Strukovne grupacije izabran je Josip Topolko (Topolko d. o. o.), a zamjenika Blažen Sabol (Auto škola Prilok d. o. o.).