Izvor: Pixabay

Radionica o mogućnostima financiranja, smanjenja rizika i osiguranja naplate za trgovačka društva

Objavljeno: 13. 02. 2019. , Ažurirano: 13. 02. 2019.

U četvrtak, 28. veljače, u 11 sati Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Čakovec, u suradnji s tvrtkom 2Invest iz Ivanca, organizira za svoje članice radionicu Pregled mogućnosti financiranja, smanjenja rizika i osiguranja naplate za trgovačka društva.

Radionica će se održati u Čakovcu, u dvorani za sastanke ŽK Čakovec, na adresi Ivana Gorana Kovačića 2, a voditelj će biti Goran Mesec, direktor 2Investa, s dugogodišnjim iskustvom u razvoju poslovanja na području korporativnih financija, tržišta kapitala, faktoringa i kreditnog osiguranja, stečenim u Hrvatskoj i Austriji.

Radionica će biti interaktivnog karaktera, a obuhvatit će sljedeće teme:

• Bankarski krediti (klasični i specifični)
  • Otkup potraživanja / Faktoring (regresni i bezregresni)
  • Leasing (operativni, financijski; sell and lease back)
  • Zaštita od tržišnih rizika (hedgiranje)
  • Kreditno osiguranje – Osiguranje potraživanja (domaćih i inozemnih kupaca).

Radionica je namijenjena ponajprije malim i srednjim tvrtkama koje pripremaju investicije, trebaju obrtna sredstva ili se bave izvozom na nova tržišta, a besplatna je za sve sudionike.

Svi zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti online prijavnicom u nastavku ovog teksta. Zbog ograničenog broja mjesta prijave se primaju do popunjenja kapaciteta dvorane.

Osoba za kontakt u ŽK Čakovec jest Silverije Petriš, elektronička adresa: spetris@hgk.hr, telefon: 040/311 160.