Strukovna grupa poslovnih savjetnika i projektnih menadžera osnovana je s ciljem njihovog približavanja krajnjim korisnicima – poslovnom sektoru zato što su poslovni savjetnici i projektni menadžeri jedni od glavnih aktera u procesu korištenja sredstava iz EU fondova.

Strukovna grupa okuplja tvrtke i fizičke osobe s područja Županijske komore Bjelovar, registrirane za obavljanje djelatnosti poslovnog savjetovanja, planiranja, projektnog menadžmenta i edukacije.

Desetak članova Strukovne grupe ujedno su i članovi Zajednice poslovnih savjetnika HGK.

Direktorica tvrtke Lider d.o.o. iz Bjelovara Sanja Radoš predsjednica je Strukovne grupe, a njezin je zamjenik Nikola Orozović, direktor tvrtke Eminent revizija d.o.o. iz Daruvara.
Poslovni tajnik Strukovne grupe je Ivana Karadža iz HGK – Županijske komore Bjelovar.

Najvažnije aktivnosti iz plana rada Strukovne grupe u narednom periodu:

• Međusobno povezivanje sudionika s ciljem provođenja složenijih projekata
  • Poticanja međusobne suradnje
  • Zajedničko djelovanje na različitim projektima
  • Promocije djelatnosti na tržištu i u društvu
  • Upoznavanje članstva sa zakonima i drugim propisima