Izvor: Pixabay

Zoran Šimunić, vlasnik i direktor tvrtke Naše klasje d.o.o., Zagreb

Objavljeno: 19. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Velika pomoć od HGK

Naše klasje je zadovoljno s Hrvatskom gospodarskom komorom i pohvaljujemo rad Komore. U javnosti se nerijetko čuje negativan stav prema HGK-u. Puno toga što smo postigli napravili smo uz veliku pomoć HGK-a. Neću reći da ne bismo isto postigli bez Komore, ali nam je bilo puno lakše uz njihovu pomoć. Dvadeset godina sam poduzetnik i potvrđujem da se nikada nije dogodilo da je neki zahtjev s kojim sam išao prema Komori bio odbijen ili ostao neodgovoren.

Predsjednik sam Grupacije proizvođača tjestenine koja djeluje u okviru HGK-a. U Hrvatskoj postoji dvadesetak proizvođača tjestenine. Bilo je pokušaja i prije da se povežu u klaster. Bitno je naglasiti za takva udruženja da moraju imati institucionalni okvir kako se njihovo djelovanje ne bi svodilo na udrugu ili druženje dvoje, troje ili petero ljudi. Zbog organiziranja i djelovanja unutar HGK-a Grupacija proizvođača tjestenine je dobila smisao i odjek u javnosti.