Znanstveni skup Istarsko gospodarstvo jučer i sutra u znaku Uljanikovih 160 godina

Objavljeno: 21. 11. 2016. , Ažurirano: 23. 11. 2016.

U petak, 25. studenoga, u 8 sati u pazinskom Državnom arhivu održat će se predavanje Uljanik - 160 godina gradnje brodova, koje će voditi član Uprave pulskog brodogradilišta Marinko Brgić.

Riječ je o predavanju koje će se održati u sklopu drugoga znanstvenog skupa Istarsko gospodarstvo jučer i sutra, a koji je ove godine obilježen značajnom obljetnicom pulskog brodogradilišta. Predstavnici Županijske komore Pula prisustvovat će predavanju u svojstvu uzvanika.

Podsjetimo: Županijska komora Pula uručila je ove godine posebnu plaketu pulskom brodogradilištu povodom 160. obljetnice osnutka.

Inače, program znanstvenog skupa počinje u četvrtak, u 18 sati, kada će u pulskoj Gradskoj knjižnici biti otvorena izložba o počecima pulskoga knjižarstva.

Skup traje sve do subote, 26. studenoga, a njegov program ispunjen je stručnim predavanjima i panel-raspravama. Događanje se održava pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović i istarskog župana Valtera Flega.