Dobitnici Zlatne Kune za 2017. Zdenko Prskalo, Goran Šutalo i Željko Viboh
Autor: HGK

Zlatnu kunu za najuspješnije tvrtke u 2017. godini dobili Color Grupa, Magma i Poljoprivreda Lipik

Objavljeno: 14. 12. 2018. , Ažurirano: 17. 12. 2018.

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća HGK – Županijske komore Požega 14. prosinca dodijeljene su nagrade za najbolje tvrtke u Požeško-slavonskoj županiji za 2017. godinu. Plakete Zlatna kuna za uspješno poslovanje dobila je Color Grupa iz Požege za najuspješniju veliku tvrtku, Magma d.o.o. iz Požege za najuspješniju srednju tvrtku te Poljoprivreda Lipik d.d. iz Lipika za najuspješniju malu tvrtku.

Svečanu sjednicu otvorio je predsjednik HGK - Županijske komore Požega Luka Balenović. Predsjednik je pozdravio sve okupljene te im ukratko predstavio stanje gospodarstva. Potom je direktor Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Zvonimir Savić održao stručno predavanje Razvojne raznolikosti Hrvatske. Na predavanju je Hrvatska sa svojim županijama uspoređena s ostalim zemljama Europske unije, a poseban naglasak stavljen je na Požeško-slavonsku županiju. Nakon izlaganja, na svečanom dijelu sjednice savjetnik predsjednika HGK Ivan Škorić dobitnicima je dodijelio Zlatne plakete.

poljoprivreda lipik.jpgDobitnik Zlatne kune za 2017. u kategoriji malih trgovačkih društava; Izvor: HGK

Zlatnu plaketu za najuspješnije malo trgovačko društvo u 2017. godini dobila je tvrtka Poljoprivreda Lipik d.d. iz Lipika. Poljoprivreda Lipik d.d. osnovana je 1938. godine. Tvrtka se bavi ratarskom proizvodnjom na 1000 hektara na području Lipika i Pakraca. Trenutnu društvo zapošljava 30 djelatnika. Uz osnovnu djelatnost društvo se bavi i tovom junadi, otkupom, sušenjem i skladištenjem žitarica te proizvodnjom ljekovitog bilja. U 2017. godini ostvarili su 17 milijuna kuna prihoda s 2,5 milijuna kuna dobiti. Poljoprivredi Lipik ovo je druga nagrada za najuspješnije trgovačko društvo u Požeško-slavonskoj županiji.

magma prskalo.jpgDobitnik Zlatne kune za 2017. u kategoriji srednjih trgovačkih društava; Izvor: HGK

Zlatnu plaketu za najuspješnije srednje trgovačko društvo u 2017. godini dobila je tvrtka Magma d.o.o. iz Požege. Magma d.o.o. osnovana je 1995. kao tvrtka za proizvodnju, trgovinu, promet i usluge, sa sjedištem u Požegi. Danas, nakon dvadesetak godina kvalitetnog rada i stalnog ulaganja u razvoj i znanje, poduzeće Magma d.o.o. afirmirani je proizvođač čeličnih konstrukcija s višegodišnjim iskustvom u proizvodnji i montaži silosa i spremnika, mostova, čeličnih konstrukcija hala, skladišta, poljoprivrednih objekata te industrijskih čeličnih konstrukcija u raznim tehnološkim procesima. Tvrtka zapošljava 100 radnika, a u 2017. ostvarili su 43 milijuna kuna s četiri milijuna kuna dobiti. Tvrtki Magma ovo je 3. Zlatna kuna za najuspješnije trgovačko društvo u Požeško-slavonskoj županiji.

color sutalo.jpgDobitnik Zlatne kune za 2017. u kategoriji velikih trgovačkih društava; Izvor: HGK

Zlatnu plaketu za najuspješnije veliko trgovačko društvo u 2017. godini dobila je Color Grupa iz Požege. U sastavu Color Grupe posluje pet tvrtki u vlasništvu obitelji Šutalo. Uz stalno širenje lepeze proizvoda, osvajanje novih tržišta i postupni razvoj poslovanja u proizvodnji i komplementarnim djelatnostima, u razdoblju duljem od 30 godina iz obrta se razvila grupacija europskog ugleda. Danas su u sastavu Color Grupe: Color Emajl d.o.o., Color trgovina d.o.o., Color fire GmbH, Color transport d.o.o. te novootvorena tvrtka Vinota d.o.o. kojom se Grupa planira upustiti u turističke, hotelijerske te uslužne djelatnosti. Color Grupa je u 2017. zapošljavala 560 radnika s ukupnim prihodom od 236 milijuna kuna te gotovo 14 milijuna kuna dobiti. Tvrtki je ovo 3. Zlatna kuna za najuspješnije trgovačko društvo u Požeško-slavonskoj županiji.