Dodijeljene zlatne kune najuspješnijim sisačko-moslavačkim gospodarstvenicima
Izvor: HGK

Zlatne kune najuspješnijim sisačko-moslavačkim gospodarstvenicima

Objavljeno: 25. 10. 2019. , Ažurirano: 25. 10. 2019.

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća ŽK Sisak, održanoj 19. rujna u Županijskoj komori Sisak, dodijeljene su plakete Zlatna kuna najuspješnijim trgovačkim društvima na području Sisačko-moslavačke županije za poslovne rezultate ostvarene u 2018. godini, i to u kategoriji velikih, srednjih i malih trgovačkih društava, te u kategoriji inovativnost.

Prema odluci Gospodarskog vijeća Županijska komora Sisak dodijelila je tvrtkama s područja županije, koje ove godine obilježavaju 20, 25, ali i jubilarnih 55, 60 i 65 godina djelovanja, posebna priznanja za kontinuirano poslovanje na području ŽK Sisak.

Predsjednik ŽK Sisak Boris Mesarić čestitao je ne samo dobitnicima plaketa već svim poduzetnicima u županiji, koji su poslovali s dobiti. „Ove godine vidi se veliki napredak, pojavljuje se niz novih tvrtki na području naše županije, najveći gospodarski subjekt Petrokemija prolazi kroz restrukturiranje, no teško je nadoknaditi velike gospodarske subjekte koji su ovdje bili prije rata, nema više tvrtki koje će zaposliti tisuću, dvije tisuće ljudi. Posebno veseli da naši poduzetnici posluju sve bolje. Drvni sektor nam je izvrstan, u svim kategorijama smo imali nominirane tvrtke iz drvnog sektora“, istaknuo je Mesarić.

GV_svečana_2019_2.JPGPotpredsjednik HGK za trgovinu i financije Josip Zaher, predsjednik Uprave SELK-a Ivan Brkić i predsjednik HGK - ŽK Sisak Boris Mesarić; Izvor: HGK

U kategoriji najuspješnijih velikih trgovačkih društava na području Sisačko-moslavačke županije, zlatnu plaketu dobila je kutinska tvrtka Selk d.d. „Tijekom ovih 25 godina, moj najveći ponos, i ponos SELK-a je prosjek zaposlenih oko 1130 radnika. Danas radimo s tvrtkom TDK u Japanu, oni su naš partner, radimo u tri smjene te trenutno zapošljavamo 742 radnika. Posebno sam ponosan na sve radnike SELK-a i ono što bi svaki poduzetnik trebao najviše voditi brigu je upravo briga o svojim zaposlenicima“, istaknuo je predsjednik Uprave Ivan Brkić.

GV_svečana_2019_3.JPGPredsjednik HGK - ŽK Sisak Boris Mesarić, direktor MMM-Vukelić d.o.o. Marijan Vukelić i gradonačelnik Novske Marin Piletić; Izvor: HGK

Zlatna plaketa u kategoriji najuspješnije srednje trgovačko društvo dodijeljena je poduzeću MMM – Vukelić d. o. o. iz Brestače. Direktor tvrtke koja se bavi drvnom industrijom Marijan Vukelić istaknuo je: „Jedni smo od rijetkih koji smo uspjeli sve ljude zadržati da ne odu van i nastojat ćemo zadržati taj standard. U početku je bilo zaposleno šest djelatnika, danas, nakon 25 godina nas je 205 i nećemo ostati na tome“.

GV_svečana_2019_4.JPGPredsjednik HGK - ŽK Sisak Boris Mesarić, direktor SANO d.o.o. Branimir Kampl i predsjednica Županijske skupštine Ivanka Roksandić ; Izvor: HGK

Zlatna plaketa u kategoriji malo trgovačko društvo dodijeljena je tvrtki SANO d.o.o. iz Popovače. Direktor Branimir Kampl istaknuo je: „Tvrtka SANO je izvoznik, a u svojoj proizvodnji prednjačimo u tehnološkom smislu te količinama koje distribuiramo. Posebno zahvaljujemo Hrvatskoj gospodarskoj komori koja prepoznaje naš rad te se nadamo još boljoj suradnji u budućnosti“.

Tvrtka Auto promet Sisak d.o.o. dobila je zlatnu plaketu u kategoriji inovativnost za inovativan i edukativan pristup putnicima u putničkom autobusnom prometu primjenom modernih tehnologija.

Tvrtke s područja županije, koje su na gospodarskoj sceni opstale desetljećima, nagrađene su povodom svojih obljetnica. Priznanje za 65 godina postojanja dobila je kutinska tvrtka Lonia d.d., priznanje za 60 godina postojanja dodijeljeno je tvrtki Lonja-Strug d.d. Kutina, a za 55 godina poduzeću Radio Sisak d.o.o.

GV_svečana_2019_5.JPGSisačko-moslavački gospodarstvenici na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća ŽK Sisak; Izvor: HGK

Priznanja Županijske komore Sisak za 25 godina poslovanja dobili su Agri-vet d.o.o. Kutina, Belona d.o.o. Petrinja, Dendros d.o.o. Kutina, Dolenac promet d.o.o. Petrinja, EKO-MLAZ.DM d.o.o. Novska, Hidraulika d.d. Kutina, IGM Moslavinakamen d.o.o. Mikleuška, Kamen centar d.o.o. Mošćenica, Košćal d.o.o. Popovača, Posavski hrast d.o.o. Novska, Prerada drveta Kovačević d.o.o. Voloder, Promigo d.o.o. Kutina, Rambousek d.o.o. Novska, Roto-Sisak d.o.o. Sisak, Sandra-prom d.o.o. Sisak, Šmit electronic d.o.o. Kutina, Štibrić d.o.o. Popovača, Turbomehanika d.o.o. Kutina, Una trade d.o.o. Unčani, Zlatna igla-Siscia d.o.o.

Priznanja za 20 godina kontinuiranog poslovanja na području ŽK Sisak dobili su Ferić &Bogdan d.o.o. Sisak i Horti-GR d.o.o. Kutina.

Uz gospodarstvenike, sjednici pod predsjedanjem predsjednika ŽK Sisak Borisa Mesarića prisustvovali su i potpredsjednik HGK za trgovinu i financije Josip Zaher, sisačko-moslavački župan Ivo Žinić, predsjednica Županijske skupštine Ivanka Roksandić, predstavnici gradova i općina, javnih institucija.