ŽK Zadar domaćin događaja Plavi bootcamp, Transnacionalni brokerski događaj te sastanka Upravljačkog odbora europskog projekta 4helix+

Objavljeno: 25. 03. 2019. , Ažurirano: 15. 04. 2019.

Partneri iz mediteranskih zemalja provedbe europskog projekta 4helix+ tj. Albanije, Grčke, Italije, Francuske, Portugala, Španjolske i Hrvatske te stručnjaci iz kulturno-kreativnih industrija tih država, doći će na događaje Plavi bootcamp i Transnacionalni brokerski događaj europskog projekta 4helix+ od 9. do 11. travnja u Kneževoj palači u Zadru, domaćina ŽK Zadar. Tu je i zakazani istodobni sastanak Upravljačkog odbora projekta.
4helix+ logo.jpg

Plavi bootcamp-ovi inicijativa su projekta 4helix+, programa Interreg Mediteran, čija je svrha ubrzanje inovacijskih procesa u sektorima Plavog rasta u zemljama sudionicama projekta, pod konceptom otvorene inovacije 4helix+. Već su održani u Lisabonu, Sevilli, Barceloni, Solunu, Tirani, a preostaje još onaj u Anconi i završni zadarski. Svaki je bootcamp obrađivao neku podtemu Plavoga gospodarstva, a ŽK Zadar izabrala je temu obalnog i morskog turizma, akvakulture i brodogradnje. Događaj će biti iskustvo iz prve ruke u kojem će postojeći poduzetnici iz Plavoga gospodarstva imati prigodu intenzivno raditi s, kako ih projekt naziva, Pružateljima znanja iz svih osam područja provedbe projekta, da bi razvili svoje poslovne ideje i prijavili ih na projektni natječaj za dodjelu inovacijskih vaučera. Pružatelji znanja (a to su poduzetnici iz djelatnosti kulturno kreativnih industrija te regionalni / transnacionalni tzv. novi inovacijski agenti) prijavili su se u Kibernetički prostor projekta Natječajem za iskaz interesa na stranici https://4helix.unicam.it.

Cilj je Transnacionalnoga brokerskog događaja pružiti učinkovito okruženje za poslovno povezivanje između Pružatelja znanja i malih i srednjih i poduzeća koja posluju u sektorima Plavoga gospodarstva (ribarstvo, akvakultura, obalni i pomorski turizam, brodogradnja, plave biotehnologije itd.). Poduzetnicima će biti omogućena razrada inovativne ideje u poslovanju s Pružateljima znanja radi zajedničke prijave na projektni Natječaj za dodjelu inovacijskih vaučera od po deset tisuća eura po tvrtki. On će na internetskoj projektnoj stranici biti otvoren do 30. travnja, a na njoj je i obrazac prijave na Transnacionalni brokerski događaj namijenjen tvrtkama Plavog gospodarstva iz Zadarske županije.

Program 1. i 2. dan: 4helix+_Blue bootcamp_Zadar, 9 - 10 April 2019.

Program 3. dan: 4helix+_Transnational brokerage event_Zadar, 11 April 2019.