U ŽK Split održano redovito usavršavanje u području javne nabave

Objavljeno: 27. 04. 2017. , Ažurirano: 12. 05. 2017.

U Županijskoj komori Split, u suradnji s Upravom za sustav javne nabave Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, 27. travnja održana je jednodnevna radionica Dokumentacija o nabavi i postupanje od zaprimanja ponuda do izvršenja ugovora. Radionica je dio programa redovitog usavršavanja u području sustava javne nabave, a polaznici su stekli pravo na 8 bodova potrebnih za obnovu certifikata u području javne nabave.

Na radionici je bilo 29 sudionika, predstavnika tvrtki, ustanova i jedinica lokalne samouprave s područja Splitsko-dalmatinske i Šibensko-kninske županije.

Predavač je bio stručnjak Uprave za sustav javne nabave Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta Zdravko Pandžić.

Glavne su teme radionice bile:

• dokumentacija o nabavi – tehničke specifikacije, podugovaratelji
  • Europska jedinstvena dokumentacija o nabavi (ESPD)
  • kriteriji za odabir ponude – ekonomski najpovoljnije ponude
  • sklapanje, izvršenje i izmjene ugovora o javnoj nabavi

Radionica je organizirana na temelju Sporazuma o poslovnoj suradnji Hrvatske gospodarske komore i Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta u provedbi izobrazbe u području sustava javne nabave.