ŽK Split i ŽK Dubrovnik sudjeluju na prvom Forumu gospodarskih komora, gradova i sveučilišta Jadransko-jonske regije

Objavljeno: 13. 10. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

Gospodarske komore, gradovi i sveučilišta Jadransko-jonske regije održat će prvi zajednički forum 19. i 20. listopada u grčkoj Olympiji.

Riječ je o prvomu radnom sastanku triju postojećih foruma civilnoga društva u Jadransko-jonskoj makroregiji: Foruma gospodarskih komora jadransko-jonskog područja (AICC Forum), Foruma jadransko-jonskih gradova (AIC Forum) te mreže sveučilišta (Uniadrion).

Susret u Olympiji zajednički organiziraju sva tri navedena foruma, u suradnji sa Stalnim tajništvom Jadransko-jonske inicijative i grčkim gospodarskim komorama (Ilia, Ahaja i Aetoloakarnania).

Cilj je ojačati suradnju među jadransko-jonskim forumima civilnoga društva, kapitalizirati postojeće mreže na ovom području, zajednički koordinirati transnacionalne / prekogranične zajedničke projekte te time pridonijeti višerazinskom upravljanju pokrenutom strategijom EUSAIR i poduprijeti provedbu Akcijskog plana. Drugim riječima, cilj je pretvoriti riječi u djela, kako je istaknula europska povjerenica za regionalnu politiku Corina Cretu na prvom forumu EUSAIR u Dubrovniku u svibnju ove godine.

Forum će se usredotočiti na dva glavna pitanja:

1. uspostavu zajedničkog tajništva triju foruma, uz potporu Jadransko-jonske inicijative,
  2. raspravu i prihvaćanje Position Papera koji će služiti kao tehničko sredstvo za prikupljanje objedinjenih projektnih prijedloga s makroregionalnom dimenzijom, u skladu s ciljevima i tematskim stupovima Akcijskog plana EUSAIR-a.

Županijske komore Dubrovnik i Split sudjeluju na prvom zajedničkom forumu kao članice Upravnog vijeća Foruma jadransko-jonskih gospodarskih komora te ujedno i osnivačice ovoga foruma i koordinatorice njegova Okruglog stola za žensko poduzetništvo. Također, obje su ove komore sudjelovale u izradi nacrta Position Papera, u dijelovima koji se odnose na žensko poduzetništvo i turizam.

U pratećim dokumentima nalazi se preliminarni program događanja.