Održana 3. sjednica Strukovne grupacije posrednika u prometu nekretnina

Objavljeno: 02. 02. 2018. , Ažurirano: 20. 02. 2018.

U Županijskoj komori Split 16. veljače održana je 3. sjednica Strukovne grupacije posrednika u prometu nekretnina.

Predsjednica Grupacije Jasminka Biliškov kratko je sudionike sjednice izvjestila o radu Odbora za pravna pitanja HGK u vezi s usaglašavanjem prijedloga za izmjenu i dopunu Zakona o posredovanju u prometu nekretnina te je detaljno obrazložila sve članke zakona na koje je Odbor stavio primjedbe.

Također se osvrnula na obvezu posrednika u prometu nekretnina prema Zakonu o zaštiti osobnih podataka predloživši da, s obzirom na mnoge nejasnoće, predstavnici Agencije na proljetnom Forumu nekretnina objasne što i kako trebaju posrednici u prometu nekretnina ispuniti kako bi se ispoštovala zakonska obveza.

Proljetni Forum poslovanja nekretnina 2018. održat će se u Vodicama te je predloženo da članovi Grupacije prijedloge tema pošalju putem e-maila poslovnoj tajnici Grupacije Ines Budrović.

Usuglašen je zajednički stav sudionika sjednice o potrebi ustrajanja na pitanjima od zajedničkog interesa za posrednike u prometu nekretnina Splitsko-dalmatinske županije i RH u cjelini, posebno u dijelu prijedloga za izmjenu i dopunu resornog Zakona, borbi s nelojanom konkurencijom odnosno suzbijanjem rada ilegalnih agencija za nekretnine te osvješćivanjem javnosti putem glasila, medija i sl. o potrebi valorizacije rada ovlaštenih agencija za nekretnine.