ŽK Split: Održavaju se seminari Carinski zakonik Unije

Objavljeno: 19. 11. 2018. , Ažurirano: 06. 12. 2018.

Županijska komora Split u suradnji s CroatiaPRO Odborom, Sektorom za promet i veze HGK i Carinskom upravom RH organizira seminare Carinski zakonik Unije koji će se održati 4. i 5. prosinca (utorak i srijeda), u 12 sati, u Županijskoj komori Split, na adresi Obala A. Trumbića 4 (Vijećnica, I. kat).

Seminari su namijenjeni izvoznicima, uvoznicima, bankarima, međunarodnim otpremnicima, carinskim zastupnicima i ostalim tvrtkama koje sudjeluju u carinskom poslovanju.

Seminar I. (4. prosinca - utorak):

- Instrumenti osiguranja carinskog duga i odgoda plaćanja duga
- Ponovne procjene carinskih odluka
- Brexit i njegove posljedice.

Seminar II. (5. prosinca - srijeda):

- Novosti iz dijela primjene snižene stope carine i izdavanje dokaza o podrijetlu u trgovini sa zemljama s kojima je Europska unija sklopila ugovore
- Nadogradnja sustava carinskih odluka.

Predavanje će održati Bosiljko Zlopaša, Melita Buljan, Vlatko Ciganek i Sandra Pisačić Krističević iz Carinske uprave RH.

Molimo vas da sudjelovanje na seminaru potvrdite do 29. studenoga online prijavnicom u nastavku te obvezno navedete na koji seminar se prijavljujete (moguće je sudjelovati na oba).

Seminari su besplatni za članice HGK i ne ograničavaju broj sudionika iz jedne tvrtke.

Prijave se zaprimaju do popunjenja kapaciteta dvorane, prema redoslijedu zaprimanja.