ŽK Split na Forumu o politikama i mogućnostima teritorijalne suradnje na jadransko-jonskom području u Tirani

Objavljeno: 22. 11. 2018. , Ažurirano: 22. 11. 2018.

Inicijativa AI-NURECC organizirala je niz događanja u sklopu Foruma o politikama i mogućnostima teritorijalne suradnje na jadransko-jonskom području s naglaskom na tehnologiji, inovacijama i mladima, koja su se održala 20. i 21. studenoga u Tirani u Albaniji.

Glavne su teme bile europski strateški kontekst na području tehnologije, inovacija i mladih, potpora makroregionalnih strategija te prijedlozi za programsko razdoblje 2021. - 2027.

Forum jadransko-jonskih gospodarskih komora organizirao je radionicu Model jadranske start-up škole.

Naglašena je važnost poticanja, stvaranja i razvoja inovativnih tvrtki kojima je u fokusu kulturno naslijeđe, izuzetno bogato u svim zemljama jadransko-jonskog područja, a upravo su mladi ciljana skupina. Također je predstavljena E-Capital Culture škola, a skrenuta je i pozornost na važnost poduzetničkog učenja.

Predstavnica ŽK Split koja predsjeda Forumom jadransko-jonskih gospodarskih komora bila je Maja Mladineo, voditeljica Odsjeka za međunarodne poslove i EU.

Misao koja je dominirala cijelim događajem, u svjetlu definiranja novog programskog razdoblja, jest da je teško očekivati kvalitetnu realizaciju ciljeva makroregionalne strategije bez dobre potpore EU programa teritorijalne suradnje.