ŽK Split: Konferencija Evolucija obrazovanja upotrebom IKT-a

Objavljeno: 04. 10. 2016. , Ažurirano: 06. 10. 2016.

Privatna jezična gimnazija Pitagora, u suradnji s privatnom srednjom školom iz Osijeka Gaudeamus, organiziraju konferenciju Evolucija obrazovanja upotrebom IKT-a, u petak, 7. listopada, u 8 sati i 30 minuta, u ŽK Split (O. A. Trumbića 4).

Konferencija je dio aktivnosti u okviru projekta  ICT Znanstveni laboratorij koji se financira operativnim programom Razvoj ljudskih potencijala 2007.-2013., Europskoga socijalnog fonda.

Cilj je projekta izrada kurikuluma izbornih predmeta objedinjenih pod nazivom ICT znanstveni laboratorij, koji se temelji na analizama potreba, ishodima učenja i modernim metodama rada te na jačanju kadrovskih i materijalnih uvjeta u gimnazijama Gaudeamus i Pitagora za provođenje modernih obrazovnih programa usmjerenih na povećanje kompetencija učenika u STEM i ICT predmetima.

Projekt ICT Znanstveni laboratorij rezultirao je izradom modernog i ciljanog programa izbornih predmeta:

• Statično oblikovanje sadržaja na mreži
  • Dinamično oblikovanje sadržaja na mreži
  • Baze podataka
  • Izrada sadržaja podržana programiranjem

Navedeni predmeti bit će od školske godine 2016./17. dostupni svim školama putem platforme za učenje na daljinu razvijene za potrebe provedbe ovog projekta.

Poziv i program na konferenciju te više detalja o samom  projektu možete pronaći na poveznici http://loops.hr/#dobrodosli.