Energetski tjedan Splitsko-dalmatinske županije

Objavljeno: 25. 05. 2018. , Ažurirano: 05. 06. 2018.

U okviru Europskog energetskog tjedna 2018., Splitsko-dalmatinska županija, zajedno sa Županijskom komorom Split, Fakultetom elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Sveučilišnim odjelom za stručne studije Sveučilišta u Splitu, Ekonomskim fakultetom u Splitu, gospodarsko-interesnim udruženjem Obnovljivi izvori energije Hrvatske i tvrtkom EVN Croatia plin d. o. o, organizira od 4. do 8. lipnja Energetski tjedan Splitsko-dalmatinske županije.

Program Energetskog tjedna uključuje ove radionice:

1. lipnja: O globalnoj energetskoj tranziciji uz uvažavanje specifičnosti mediteranskog okruženja u Županijskoj komori Split
  2. lipnja: Zemni plin i energetska tranzicija: Zemni plin i apsorpcijske dizalice topline na Sveučilišnom odjelu za stručne studije Sveučilišta u Splitu
  3. lipnja: Obnovljivi izvori energije i energetska tranzicija: Sunčane elektrane – s praktične i administrativne strane na Sveučilišnom odjelu za stručne studije Sveučilišta u Splitu
  4. lipnja: Mobilnost i niskougljična tranzicija na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu
  5. lipnja: Energetska tranzicija: Modeli financiranja, poticanja i EU fondovi na Ekonomskom fakultetu u Splitu.

Osoba za kontakt u ŽK Split jest Ana Marija Puzić, koordinatorica za industriju i IT te energetiku i zaštitu okoliša, telefon: 021/321-139.

Vrijeme Aktivnost
04.06.2018
10:00 - 10:30 O globalnoj energetskoj tranziciji uz uvažavanje specifičnosti mediteranskog okruženja, Maja Pokrovac, direktorica OIEH-GIU
10:30 - 10:50 Energetska tranzicija – kuda nas vode tehnologija i legislativa, Edo Jerkić, VIVO SOMNIA d. o. o.
10:50 - 11:20 Načela održive, decentralizirane i fleksibilne energetike: investicijski potencijal energetskog poduzetništva, Ivan Šimić, CEMP d. o. o.
11:20 - 11:40 Vjetroelektrane: realizirani i mogući potencijal energetskog poduzetništva, Aljoša Pleić, ACCIONA ENERGIJA d. o. o.
11:40 - 12:00 Građani-proizvođači: ulogu u doprinosu smanjenja uvoza i povećanju korištenja domaće energije, Edo Jerkić, VIVO SOMNIA d. o. o.
12:00 - 12:30 Rasprava/Zaključci/Priopćenje za medije