Predsjednik HGK – Županijske komore Split, Joze Tomaš
Izvor: Turistička zajednica grada Sinja
Autor: Željko Zrnčić

ŽK Split dodijelila povelju najboljem pršutu na sajmu u Sinju

Objavljeno: 15. 04. 2019. , Ažurirano: 16. 04. 2019.

Hrvatska gospodarska komora je po 14. put bila jedan od pokrovitelja Nacionalnog sajma pršuta i suhomesnatih proizvoda s međunarodnim sudjelovanjem koji se održao u Sinju, od 12. do 13. travnja 2019., u organizaciji Poduzetničkog centra Sinj d.o.o. na čelu s direktoricom Anom Barać.

U nazočnosti brojnih visokih uzvanika, među kojima su bili Joze Tomaš, predsjednik HGK – Županijske komore Split, župan splitsko-dalmatinski Blaženko Boban, pomoćnik ministra poljoprivrede Zdenko Barać, gradonačelnica Sinja Kristina Križanac i drugi, sajam je svečano otvoren 12. travnja uz sudjelovanje 70-ak proizvođača pršuta i ostalih autohtonih dalmatinskih prehrambenih proizvoda.

''Siguran sam da je pored Alke i čudotvorne sinjske Gospe i ovaj nacionalni sajam pršuta postao jedan od sinonima za Sinj i cijelu krajinu. Komora koja nizom akcija promovira kvalitetne domaće proizvode, od početka daje podršku sajmu i organizatoru, kojem čestitam na  uloženom trudu i entuzijazmu'' rekao je predsjednik Županijske komore, Jozo Tomaš.

U stručnom programu sajma sudionicima su predstavljene novosti iz Mjera Ruralnog razvoja – Europskoga poljoprivrednog fonda 2014-2020 te drugi programi i projekti Vlade RH, Splitsko-dalmatinske županije, HGK, grada Sinja i drugih institucija.

Otvaranju sajma prethodilo je ocjenjivanje kvalitete i specifičnosti pršuta pred stručnim povjerenstvom sastavljenim od renomiranih stručnjaka, te je ocijenjeno 12 pršuta.

Šampionsku titulu ponio je pršut mesarsko trgovačkog obrta Mrki iz Pakovog sela kojem je na završnoj svečanosti predsjednik ŽK Split uručio Povelju za stjecanje znakova kvalitete HGK, Izvorno hrvatsko i/ili Hrvatska kvaliteta.

1.jpg
Ana Barać, Kristina Križanac, predstavnici M.T.O. Mrki i Joze Tomaš; Izvor: Turistička zajednica grada Sinja; Snimio: Željko Zrnčić.