Predsjednik HGK – Županijske komore Split, Joze Tomaš.

ŽK Split: Veliki interes za edukaciju o odvajanju otpada

Objavljeno: 20. 03. 2019. , Ažurirano: 04. 04. 2019.

U HGK – Županijskoj komori Split 3. travnja održana je prva edukativna radionica o odvajanju otpada, u organizaciji splitske komunalne tvrtke Čistoća d.o.o., Udruge za edukaciju građana – UZEG i ŽK Split.

Nazočne su uvodno pozdravili predsjednik HGK – ŽK Split Joze Tomaš i v.d. direktor splitske tvrtke Čistoća Ante Aleksić, koji su naglasili važnost organizacije ovakvih radionica radi podizanja ekološke svijesti građana i, posljedično, očuvanja okoliša.

Predavač je bio predstavnik splitske Udruge za edukaciju građana – UZEG, stručni specijalist zaštite okoliša Mate Herceg koji je educirao gospodarstvenike, predstavnike institucija te ostale zainteresirane dionike općenito o otpadu kao jednom od najvećih ekoloških problema današnjice. Poseban naglasak bio je na sprječavanju nastanka otpada, njegovu pravilnom odvajanju, kompostiranju te reciklaži.

''Gospodarenjem otpadom smanjujemo troškove za sirovine, štedimo energiju, zdravije živimo i osiguravamo bolju budućnost za nadolazeće generacije'', naglasio je Herceg.

sudionici edukacije.jpgSudionici edukacije; Izvor: HGK

Polaznici su iskazali izuzetno zadovoljstvo radionicom te visoku motiviranost na odvajanje otpada, a za početak tome će svakako pridonijeti i podijeljeni promidžbeni paket s platnenom vrećicom za kupovinu koja sadrži vrećice za odvojeno prikupljanje otpada (žutu za plastiku i plavu za papir), olovku od recikliranog papira te letak s uputama.