Izvor: HGK

ŽK Sisak: Predstavljanje projekta Metalci su (opet) IN

Objavljeno: 05. 10. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

Cilj je projekta približiti metaloprerađivačka zanimanja učenicima osnovnih i srednjih škola te ih motivirati na odabir ovih zanimanja.

U Županijskoj komori Sisak u četvrtak, 13. listopada, u 10 će se sati održati predstavljanje projekta Metalci su (opet) IN.

Riječ je o projektu koji su pokrenuli Strukovna grupacija metaloprerađivača ŽK Sisak u suradnji sa Zajednicom za razvoj ljudskih potencijala pri HGK i portalom Posao.hr. Cilj je projekta približiti metaloprerađivačka zanimanja učenicima osnovnih i srednjih škola te ih motivirati na odabir ovih zanimanja ili im približiti njihov budući posao i poslodavce, ako su ga već odabrali.

Predstavljanje projekta započet će otvorenjem izložbe fotografija autora Miroslava Arbutine Ljudi u metaloprerađivačkoj industriji, koje će se ovom prilikom moći premijerno pogledati.

O problematici radne snage na tržištu rada govorit će predstavnici Strukovne grupacije metaloprerađivača ŽK Sisak, Ivica Redžić (Brodocentar d. o. o.), Boris Prpić (Alas Info d. o. o.) i Josip Lipovac (Lipovac-metal d. o. o.). O navedenoj problematici govorit će i predsjednik ŽK Sisak, Boris Mesarić te savjetnik predsjednika HGK za radnu politiku, Davorko Vidović. Saša Jurković iz Zajednice za razvoj ljudskih potencijala HGK predstavit će zajedničku kampanju na portalu Posao.hr s ciljem animiranja učenika za upis u srednje strukovne škole. Božo Pavičin, samostalni savjetnik u HGK, predstavit će projekt Komore o dualnom obrazovanju kao pomoć poduzećima u dobivanju kvalitetnog kadra.

Za detaljnije informacije obratite se u ŽK Sisak, Aneti Radoš (telefon: 044/510-028, e-adresa: arados@hgk.hr).

Više informacija o projektu možete pronaći ovdje.