ŽK Sisak organizirala webinar o javnoj nabavi

Objavljeno: 28. 03. 2021. , Ažurirano: 29. 03. 2021.

HGK Županijska komora Sisak u suradnji s Ministarstvom gospodarstva i održivog razvoja organizirala je besplatan webinar Planiranje u sustavu javne nabave i registar ugovora o javnoj nabavi i okvirnih sporazuma; Kriterij za odabir ponude – ENP; Aktualna praksa DKOM-a po fazama postupaka javne nabave; Sklapanje, izvršenje i izmjene ugovora o javnoj nabavi, u četvrtak, 25. ožujka.

Webinar su, s razradom praktičnih primjera vodile Marica Japundžić i Renata Tomljenović iz Uprave za trgovinu i politiku javne nabave Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja.

"Županijska komora Sisak u suradnji s resornim Ministarstvom već nekoliko godina zaredom organizira barem dvije radionice godišnje koje su redovito usavršavanje u području javne nabave. Ova je radionica besplatna za članice HGK i namijenjena je sudionicima u postupcima javne nabave – gospodarskim subjektima, ponuditeljima i naručiteljima", istaknuo je predsjednik ŽK Sisak Tihomir Babić u uvodnom dijelu webinara.

Cilj je webinara bio upoznati polaznike s pravnim okvirom u području javne nabave kako bi se olakšala praktična primjena odredbi Zakona o javnoj nabavi te omogućila razmjena iskustava i kvalitetan dijalog s predstavnicima Ministarstva.

U prvom dijelu radionice sudionike su upoznale s planiranjem u sustavu javne nabave, registrom ugovora o javnoj nabavi i okvirnih sporazuma te kriterijima za odabir ekonomski najpovoljnije ponude. U drugom dijelu radionice bilo je riječi o primjerima iz prakse Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave povezanima s najčešćim propustima naručitelja i ponuditelja u postupcima javne nabave te sklapanju, izvršenju i izmjenama ugovora o javnoj nabavi.

Ova radionica polaznicima omogućuje stjecanje prava na bodove (8 bodova) koji su potrebni za obnovu certifikata u području javne nabave. Nakon ove radionice, Ministarstvo će nositeljima certifikata izdati potvrdu o pohađanju programa usavršavanja.

Radionica je održana temeljem Sporazuma o suradnji Hrvatske gospodarske komore i Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja i dio je programa redovitog usavršavanja u području sustava javne nabave.