ŽK Sisak na sajmu GRAMES
Izvor: HGK ŽK Sisak

ŽK Sisak i hrvatski gospodarstvenici na 20. Međunarodnom sajmu graditeljstva GRAMES i sajmu dostignuća u elektroindustriji DEMI

Objavljeno: 15. 03. 2016. , Ažurirano: 08. 09. 2016.

Na izložbenom prostoru Hrvatske gospodarske komore veličine osamdesetak četvornih metara, svoje proizvode i usluge predstavili su: Kudumija trade d. o. o. Bjelovar, Genesis grupa d. o. o. Rijeka, Dracomerx d. o. o. Solin, Kaeser kompressoren d. o. o. Zagreb.

Županijska komora Sisak već godinama organizira zajedničke izložbe hrvatskoga gospodarstva na sajmovima u Bosni i Hercegovini. Ove godine, jedanaesti put zaredom, organizira i zajedničku izložbu hrvatskoga gospodarstva na 20. Međunarodnom sajmu graditeljstva GRAMES i sajmu dostignuća u elektroindustriji DEMI u Banja Luci od 15. do 19. ožujka.

Na sajmu GRAMES, koji spada među najveće specijalizirane sajmove u BiH te pripada međunarodnoj asocijaciji sajmova UFI, na ukupnoj površini od 8.000 četvornih metara unutarnjeg i 6.000 četvornih metara vanjskog prostora, sudjelovalo je više od 120 izlagača iz BiH, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Švicarske, Austrije, Njemačke i Kine. Sajamski program obuhvaćao je građevinarstvo, građevinsku opremu, inženjering, projektiranje, građevinske strojeve, elektroničku opremu i strojeve, informatiku, alate, inovacije, kućne priključke, grijanje, rasvjetu, klima uređaje.

Ovogodišnji sajam otvorila je zamjenica gradonačelnika Banja Luke Jasna Brkić koja je naglasila da ova gospodarska manifestacija doprinosi razvoju Banja Luke i otvara mogućnosti za oporavak u građevinarstvu, odnosno u području korištenja obnovljivih izvora energije. Jačanje gospodarskih odnosa sa susjednom državom kao važnim vanjskotrgovinskim partnerom, blizina tržišta, nepostojanje jezične prepreke te već uspostavljena poslovna komunikacija, odnosno prepoznatljivost naših tvrtki na ovim prostorima, samo su neki od razloga zbog kojih Županijska komora Sisak organizira zajednički nastup hrvatskih tvrtki na ovom tržištu. Ranije potpisani Sporazum o suradnji između Privredne komore Republike Srpske Područne Privredne komore Banja Luka i HGK Županijske komore Sisak i ove je godine potvrdio dobru međukomorsku suradnju.

Tvrtka Dracomerx iz Solina sudjelovala je prvi puta na sajmu GRAMES te je iskazala zadovoljstvo i prednosti predstavljanja u organizaciji Hrvatske gospodarske komore. „To je, prije svega, organizacija cjelokupnog nastupa na sajmu jer sve je jednostavnije i lakše preko Komore. Ona nas povezuje s potencijalnim tvrtkama-partnerima koje su nama interesantne. Nastup na sajmovima svakako je jedna pozitivna promocija jer kada sjedite zatvoreni u četiri zida, teško da ćete imati neku korist, tako da je svako pojavljivanje na tržištu dobrodošlo. Ozbiljnije širenje na tržište BiH ili na tržište cijele regije i EU jedan, je od strateških planova naše tvrtke“, kazao je Nenad Gović, voditelj marketinga iz tvrtke Dracomerx Solin.

Posebna komisija banjalučkog velesajma dodijelila je nagrade i priznanja. Nagradu za nove proizvode u građevinarstvu Zlatna libela dobila je tvrtka Dracomerx d. o. o. Solin, a Županijska komora Sisak dobila je nagradu za najorganiziraniji nastup na sajmu te dugogodišnji doprinos razvoju sajma.