Veleposlanik Indije Sandeep Kumar
Izvor: HGK

ŽK Pula: Veleposlanik Indije posjetio Županijsku komoru Pula

Objavljeno: 17. 02. 2016. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Veleposlanik Indije Sandeep Kumar posjetio je u srijedu, 17. veljače, Županijsku komoru Pula gdje je održao sastanak s predsjednicom Jasnom Jaklin Majetić. Veleposlanik je s predstavnicima Komore razgovarao o bilateralnoj suradnji između Indije i Hrvatske, uvozno-izvoznim mogućnostima i gospodarskoj suradnji s Istarskom županijom, naglasivši pritom da je zbog veličine tržišta Indije potrebno razmišljati o strateškoj suradnji za budućnost. Pritom je osobito važna suradnja na području automobilske industrije, brodogradnje, duhanske industrije, industrije cementa i kamena te softvera.

Predsjednica ŽK Pula Jasna Jaklin Majetić upoznala je veleposlanika sa stanjem u istarskom gospodarstvu, mogućnostima suradnje, posebice u turizmu te u izvozu istarskih tvrtki u Indiju. Odnosi Hrvatske i Indije tradicionalno su dobri i prijateljski, regulirani bilateralnim sporazumima koji daju okvir za sigurnost poslovanja.

„Jedan od načina intenziviranja gospodarskih odnosa je i nastup na sajmovima u Indiji, sudjelovanje poslovnih ljudi na bilateralnim poslovnim susretima s ciljanim partnerima te uporaba modela za prenošenja znanja u području visokih tehnologija“, istaknuo je veleposlanik.

Dogovoreno je da će organizirati sastanak s predstavnicima istarskih tvrtki zainteresiranih za suradnju i zajednička ulaganja te posjet veleposlanika istarskim tvrtkama radi upoznavanja s njihovim proizvodnim programom. Također, otvorena je mogućnost sudjelovanja indijskih tvrtki na poslovnim razgovorima u sklopu sajma brodske opreme Pula Boat Fair koji ŽK Pula organizira u listopadu 2016.