Izvor: HGK Županijska komora Pula

ŽK Pula: Održano predavanje o sprečavanju ilegalne sječe

Objavljeno: 22. 12. 2015. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Županijska komora Pula, Ministarstvo poljoprivrede i Udruženje drvno-prerađivačke industrije HGK organizirali su edukaciju o utvrđivanju obveza gospodarskih subjekata koji stavljaju u promet drvo i drvene proizvode, u utorak, 22. prosinca u ŽK Pula.

Predavanje je održao Domagoj Pleše, viši stručni suradnik iz Uprave šumarstva, lovstva i drvne industrije Ministarstva poljoprivrede. Na edukaciji je objašnjeno koje obveze imaju svi gospodarski subjekti i trgovci koji prvi put stavljaju u promet drvo i drvene proizvode na unutarnje tržište, na temelju Zakona o provedbi uredbi Europske unije u vezi s trgovinom ilegalno posječenim drvom i proizvodima od takvog drva (NN 54/13).

Na edukaciji su sudjelovali trgovci iz Istarske županije koji se bave uvozom i prodajom drva ili drvenih proizvoda, koji su upozoreni da se što detaljnije upoznaju s obvezama kako bi imali što manje problema pri nadzoru koji slijedi.

Dodatne informacije o uredbi dostupne su na internetskoj stranici Ministarstva poljoprivrede, odnosno OVDJE.